Opalování a slunění k letním horkým měsícům neodmyslitelně patří. Ať už s rodinou cestujete na zaslouženou dovolenou do zahraničních destinací nebo trávíte léto u českých rybníků či koupališť, všude jste vystaveni silným slunečním paprskům.

Horké sluneční záření mohou milovníci opalování využít ve svůj prospěch a získat tak příjemný čokoládový nádech pokožky. Nejen snědá barva je ale výsledkem pravidelného slunění. Paprsky obsahují především škodlivé UV záření, proti němuž je nutné se chránit. K tomu dobře poslouží nejrůznější přípravky na opalování i po opalování. Širokou škálu opalovacích mlék, a to roztíratelných i ve spreji lze zakoupit například v síti obchodních domů Tesco.

Opalovací krémy

Opalovací krémy dělíme podle síly ochranného faktoru. Slabší faktor, např. č. 15, využijeme asi nejčastěji v našem podnebí. Ochranný faktor znamená dobu, o kterou můžeme prodloužit pobyt na slunci, aniž by nám nějak významně poškozovalo pokožku. Vyšší faktory je tedy nutné využít u dětí, nebo pokud máme velmi světlou pokožku náchylnou ke spálení, ale i pro všechny typy pokožky v místech, kde slunce „pálí“ mnohem více, než v našich podmínkách. Jedná se například o exotické destinace. Obecně se však doporučuje nepobývat na slunci v poledních hodinách, kdy je intenzita paprsků nejsilnější.

Na co také nelze zapomínat, je dodatečná péče o pokožku. Každé slunění kůži jistým způsobem namáhá a vysušuje. Po večerní sprše je vždy dobré aplikovat přípravky po opalování, které pokožku zklidní, zchladí a dodají jí potřebnou hydrataci, kterou přes den na slunci ztratila. Například v obchodech Tesco lze mléko po opalování značky Soleil pořídit za příznivých 49,90 Kč.

Existují mezi námi i tací, kteří sluneční záření příliš v lásce nemají, avšak o letní snědou barvu se nechtějí nechat připravit. V takových případech není variantou jen návštěva solária. Na trhu jsou k dostání i speciální samoopalovací roztíratelné krémy či pěny ve spreji. Vyzkoušejte proto i tuto variantu, díky níž si můžete udržet hnědou barvu nejen v období letních měsíců, ale po celý zbytek roku.

Více na www.tescocr.cz

Reklama