shutterstock-1214829709.jpg

Foto: Shutterstock

Stejně jako podporujete svou imunitu pomocí vitaminů a minerálů, také vlasy potřebují svou dávku zdraví. Důležité jsou pro ně vitaminy A, B6 a B12, E a v neposlední řadě také vitamin C. Mezi minerály, které jsou pro krásu vlasů nepostradatelné, a to nejen na podzim, patří železo, vápník a také zinek. V jídelníčku by tak nemělo chybět čerstvé ovoce, zelenina, ale také bílkoviny, které dodá kvalitní maso, ale i quinoa. Zařadit byste měli také antioxidanty, které mohou dodat chia semínka.

Hydratace je důležitá pro celý lidský organismus a vlasy nejsou výjimkou. Zvláště v období, kdy nosíte čepice nebo naopak nenosíte čepice a vlasy jsou vystaveny na pospas větru a dešti, suchému vzduchu v přetopených místnostech, potřebují vlasy a vlasová pokožka dostatek hloubkové hydratace. Základem je samozřejmě pitný režim sestávající z vody a bylinkových nebo ovocných čajů. Svůj běžný šampon vyměňte za ten, který obsahuje keratin a přírodní oleje. Naopak se vyhýbejte šamponům určeným pro mastné vlasy, takové produkty zbytečně zbavují vlasovou pokožku ochranného filmu a ona se pak stává náchylnější k poškození a celkově citlivější. Platí také, že v chladném období není dobré mýt si vlasy příliš často a vyvarovat byste se měli i používání horké vody, díky níž by byly vlasy zbytečně vysušené.

erwr.jpg

Regenerační olej na vlasy GRN (Miluju BIO, 285 Kč) / Šampon granátové jablko The Lab Room (White Orchid, 430 Kč) / Vlasové sérum Revitalon (Miluju BIO, 229 Kč)


Nejen výběr šamponu je v tomto ročním období důležitý více než jindy. V péči o vlasy by neměl chybět také vhodný kondicionér, který vlasy uzavře, díky tomu se snáze rozčesávají, nezacuchávají se a lépe odolávají nepříznivému počasí. Nenanášejte jej až ke kořínkům, vlasy by se zbytečně rychle mastily, ale až od středu ke konečkům. Dále by v péči o kadeře neměly chybět regenerační a hloubkově vyživující masky a séra, která mohou zabránit nadměrnému vypadávání vlasů.

Nikdy, ale opravdu nikdy nechoďte ven s mokrými nebo vlhkými vlasy. Vlivem chladného počasí by mohly vlasy popraskat a začít nadměrně vypadávat. Po umytí proto nechte vlasy buď proschnout na vzduchu, nebo je vyfénujte. Horký vzduch by ale měl být tabu, fénování studeným vzduchem sice trvá déle, ale rozhodně je šetrnější. Opatrně také s žehlení a kulmování vlasů. Také při rozčesávání buďte opatrní. Právě hrubé zacházení s hřebenem dokáže vlasy polámat, způsobuje statickou elektřinu a ani vlasové pokožce se nelíbí, když jí dřeme tvrdým hřebenem. Buďte proto ke své hlavě ohleduplní.

Vykukující kadeře z pod pletené hučky sice vypadají na fotkách v módních časopise skvěle, ale v reálném životě jim to nedělá ani trochu dobře. Konečky jsou kvůli tomu náchylné k lámání a třepení. Pokud jste tedy majitelkou dlouhých vlasů, uděláte jim dobře, pokud je pod čepici zapletete do volného copu a zastrčíte je pod pokrývku hlavy. Ideální je také nechat si před zimou konečky zastřihnout, aby byly zdravé a silné.

shutterstock-1267679101.jpg

Foto: Shutterstock

Foto: Se souhlasem Miluju BIO, White Orchid
Zdroje: Mia Čentešová, Miluju BIO

Reklama