Trápí vás zhoršující se zrak? Na vině je nejčastěji náročný životní styl, nekonečné hodiny strávené za monitorem počítače, sledování televize a žádný odpočinek. Nastal čas ulehčit svým očím!

ocutain

Pozor na tyto situace!

Prostředí, ve kterém se pohybujete, je klíčové pro správné fungování očí.  Jestliže se vyskytujete v prašném či zakouřeném ovzduší, může to negativně ovlivnit váš zrak. Mějte proto vždy po ruce speciální oční kapky, které vašim očím dopřejí okamžitou úlevu a osvěžení. Nevhodným zlozvykem pro vaše oči je také jejich časté protírání a mnutí. Aktivní kouření rovněž vašim očím neprospívá, protože zvyšuje nitrooční tlak.

Jedna kapka, moře pohody

ocutainVšechny tyto faktory narušují kvalitu slzného filmu. Oči jsou podrážděnější, citlivější a rychleji se unaví. Pro opravdu dokonalou péči jsou v lékárně k dostání jedinečné oční kapky Ocutein® Sensitive, které zajišťují 100% úlevu a okamžitou pomoc pro podrážděné, unavené a červené oči. Tyto kapky umožňují celodenní nošení kontaktních čoček bez vysychání, mlžení a řezání v očích.

Prevence před postihem

ocutain

Není důležité, jestli je vám dvacet, nebo šedesát. Vždy je dobré zajít jednou ročně k očnímu lékaři na pravidelné vyšetření vašeho zraku. Možná vás překvapí, že konzultace s odborníkem se doporučuje i v případě, když nemáte žádné akutní potíže. Lékař totiž dokáže odhalit komplikace, které by případně v blízké budoucnosti mohly nastat a podniknout tak potřebné kroky pro jejich nápravu.

Strava hraje prim

ocutain

Dalším krokem k nápravě je úprava jídelníčku. Oči je totiž potřeba vyživovat úplně stejně jako jiné části těla. Asi nejdůležitější látky, které vašemu zraku můžete dodat, jsou beta- karoteny, zeaxanthin a lutein. Proto do svého stravovacího programu přidejte mrkev, listovou zeleninu a ryby obsahující omega tři a šest nenasycené mastné kyseliny pro posílení buněčné membrány. Částečně dokážeme tyto výše zmíněné látky získat z potravy, jejich spotřeba však nejen s přibývajícím věkem roste a je třeba je doplňovat i z jiných zdrojů.

Komplexní péče z lékárny

ocutainKvalitním doplňkem stravy z vaší lékárny je Ocutein® Brillant Lutein 25 mg z prémiové řady Da Vinci Academia s maximálním množstvím luteinu – pro maximální a dlouhodobý účinek. Jako jediný obsahuje také fosfatidylcholin a další účinné látky, jako je zinek a vitamin A, které přispívají k udržení normálního zraku, a selen a měď, které přispívají k ochraně buněk před oxidačním poškozením.

Nyní navíc dárek pro Vás: Oční kapky Ocutein® Sensitive zdarma!

 

Více se o možnostech péče o váš zrak dozvíte na www.ocutein.cz.

Relaxace pro váš zrak

ocutain

Může se to zdát neuvěřitelné, ale opravdu je to tak. I oči potřebují odpočívat, protože jsou v celodenním zápřahu. Dobré je proto si udělat v denním režimu prostor na pravidelné přestávky. V ideálním případě dopřejte vašemu zraku po každé hodině strávené za počítačem či v papírech pět minut oddech.  Jak na to? Návod je jednoduchý. Oči si pouze zakryjete dlaněmi, čímž jim zajistíte potřebné přítmí. Mějte rovněž na paměti, že potřebný je také pravidelný spánek, který by neměl trvat méně než sedm hodin denně, aby si oči stihly odpočinout.

 

Věnujte svému zraku potřebnou péči!

Reklama