Zdravá životospráva je aktuální téma snad každého z nás. Dbáme na vyváženou stravu, bedlivě sledujeme etikety a snažíme se svému tělu dodávat to nejlepší. To vše už není záležitost pouze jídelníčku lidí, ale stejnou pozornost je potřeba věnovat i stravě našich čtyřnohých přátel. V dnešní době mají majitelé pejsků na výběr z nepřeberného množství pochoutek a pamlsků. Ne všechny jsou však pro vašeho mazlíčka to pravé. Jak tedy vybrat ten správný?

fitminVěnujte pozornost složení

Majitelé často kladou důraz na složení krmiva a jeho správný výběr. Sledují poměr živin, obsažené přísady nebo přítomnost nežádoucích chemických konzervantů či jiných náhražek. Stejně tak je ale potřeba věnovat pozornost tomu, co dáváte svému pejskovi formou pamlsků.

„Pamlsky a pochoutky by neměly obsahovat barviva, velké množství konzervantů, sůl nebo cukr. Stejně tak pokud máte zvíře, které trpí přecitlivělostí nebo alergií na nějakou surovinu, hlídejte si její obsah nejen v kompletním krmivu, ale i v pochoutkách,“ radí specialistka na výživu značky Fitmin Adéla Palacká.

Česká značka superprémiových krmiv Fitmin klade na složení krmiva, ale i pochoutek velký důraz. Jednou z nich jsou pamlsky Fitmin Snax bones a nově také Fitmin Snax nuggets – 100% přírodní produkty vyrobené pouze z čerstvého masa a z lehce stravitelné extrudované rýže. Jedná se o zdravý, přírodní a chutný pamlsek, jehož složení je na českém trhu poměrně raritní.

 

Křupavá odměna pro každého pejska

Při výběru pamlsků je určitě důležité zohlednit velikost vašeho mazlíčka (malé, střední, velké plemeno), ale i to, jaký má odměna plnit účel. Pokud se jedná o větší odměnu, která má získat pozornost pejska, pak jsou vhodnější spíše větší kousky. Naopak při tréninku je dobré, aby měl majitel po ruce menší pochoutku, kterou může pejsek rychle a snadno spolknout. Širší výběr příchutí váš mazlíček rovněž ocení. Novinka Fitmin Snax nuggets jsou menší křupavé placičky, které jsou v dostání ve 4 variantách: s játry, kuřecím masem, jehněčím masem a se zvěřinou. Na receptuře se společně s týmem výživových specialistů podílel profesionální kuchař Michal Daněk a mysleli i na pejsky, kteří trpí různými alergiemi či přecitlivělostí na lepek. Pochoutky, složené pouze z čerstvého masa a lehce stravitelné extrudované rýže vyráběné sušením, totiž neobsahují lepek a jsou hypoalergenní.

krmivo

  • česká výroba;
  • 100% přírodní produkt;
  • hypoalergenní;
  • vyráběný z vysoce kvalitního masa a extrudované, lehce stravitelné rýže;
  • bez barviv a příchutí;
  • bez konzervačních a umělých látek;
  • bez pšenice.

Fitmin Snack nuggets je možné zakoupit na e-shopu Fitminu a rovněž u vybraných prodejců za doporučenou cenu 149 Kč.

Více na www.fitmin.cz

Reklama