„Love me, feed me, never leave me,“ slavný citát kocoura Garfielda nám jasně napovídá, že ke spokojenosti Vaší kočky stačí ze strany chovatele tři základní věci: láska, krmení a věrnost. Pojďte se společně s námi podívat, co se pod těmito pojmy skrývá.

Láska

Když plánujeme pořízení koťátka, naše srdce jistě zaplesá při každém pohledu na tu malou chlupatou kuličku. Hned v úvodu je ale dobré si uvědomit, že naše láska nespočívá jen v nekonečném mazlení. Svému koťátku musíme dopřát i správnou péči.

data:DC 2013:Clients:Purina ONE:Foto:Loga:ON_GLB_CATBK_4C_06.epsPo příchodu do nového domova kotě okamžitě začne prozkoumávat nové prostředí. Bohužel si ale zatím neuvědomuje všechna nebezpečí, která na něj číhají. Proto je důležité, aby byl chovatel připraven a kotěcí zvědavost se nestala životu nebezpečnou. Stačí dodržovat několik základních pravidel, díky kterým se bude kotě cítit příjemně a v bezpečí.

Na co dát pozor:

 • Otevřená okna - kotě by mohlo vypadnout.
 • Vchodové dveře - kotě by jimi mohlo snadno proklouznout ven a už netrefit zpět.
 • Kabely, květináče, dekorace - kotě by je mohlo okusovat a ublížit si.
 • Malé děti - dítě by se nemělo, alespoň z počátku, starat o kočku samo. Často totiž nedokáže rozlišit, co může být pro zvíře bolestivé či nebezpečné. V ohrožení pak mohou být oba.
 • Jiná zvířata - je dobré nový přírůstek otřít kouskem oblečení s naším pachem, ostatní zvířata ho rychleji přijmou. Je ale nutné být trpělivý a počítat s tím, že než si zvířata zvyknou, chvíli to trvá.

Již od prvních dní by chovatel neměl zanedbávat péči o svého mazlíčka. Pravidelná péče o krásu a zdraví je pro koťátko nezbytná.

kote

Čemu věnovat pozornost:

 • Srst - je dobré vyčesávat 1x týdně.
 • Zoubky - čistí se a brousí tvrdou stravou. Jednou za čas je dobré zkontrolovat zubní kámen a dásně. V případě zaznamenání problému vyhledat veterináře.
 • Koupání - pokud se rozhodnete kočku koupat, je dobré s tím začít právě v kotěcím věku, aby si zvykla. Je nutné počítat s tím, že se může vehementně bránit.
 • Očkování - patří mezi preventivní zdravotní opatření.
 • Odčervení - jednou za čas je důležité kočku odčervit. A to i v případě, že je chovaná v bytě.

kote

Krmení

Jedním z nejdůležitějších bodů v péči o kotě je právě strava. Protože kotě roste a vyvíjí se, má větší nároky na nutriční vyváženost stravy. Oproti dospělé kočce potřebuje více proteinů, vitamínu a stopových prvků. Výběr správného krmiva v kotěcím věku je důležitý pro vývoj kočky a zachování jejího zdraví v průběhu dalších let. Značka Purina ONE nabízí majitelům koček krmivo Junior, které je speciálně vyvinuté pro potřeby koťat.

Krmivo Junior pomáhá:

 • zdravému vývoji životních funkcí
 • zdravému vývoji svalové hmoty a kostry
 • zlepšovat zažívání, díky vysoké stravitelnosti
 • pečovat o zuby a dásně

ktoeSložení krmiva bylo pečlivě zvoleno tak, aby naplňovalo nutriční potřeby kotěte a zároveň posilovalo jeho imunitní systém. Obsahuje vysoký podíl bílkovin (41 %), takže své kočce pomáháte vybudovat silné kosti a svalovou hmotu, která je nezbytnou podmínkou pro její dobrou pohyblivost v kotěcím i dospělém věku. Obsahuje také přírodní zdroj DHA, která je významnou složkou mateřského mléka a přispívá ke zdravému vývoji mozku a zraku. Do krmiva se přidává i Actilea, unikátní receptura Purina ONE, vyvinutá pro posílení přirozené obranyschopnosti kočky.

Věrnost

I když je kočka na první pohled celkem samotář, své paničce nebo svým majitelům bývá oddaná. Jejich náruč sice většinou vyhledává jen, když sama chce, ale i tak je miluje. Důležité pro ni proto je, aby i ona cítila, že o ni panička nebo její majitelé stojí. A to nejen prvních pár měsíců, kdy je ještě kotě. Kočičí smutek a trápení se totiž může negativně projevit na jejím zdraví. Před koupí tedy pamatujte na to, že kočičí kamarád není záležitost na pár dní, ale na několik let.

kote

Reklama