Naše tvář je jako kniha, zapisuje se do ní celý náš život. Každá z nás má nějaký ten neduh, ať už se jedná o kruhy pod očima, našedlou pleť bez jasu, nějaké ty pupínky, atd. Není proto od věci nejen tělu, ale i pokožce dopřát čas od času detox neboli důkladné pročištění a očistnou kúru. Uvidíte, že vzhled vaší pleti díky tomu bude mnohem příjemnější, a i vy se budete cítit mnohem lépe.

K očistnému programu a správné péči využijte magické síly Měsíce a řiďte se jeho jednotlivými fázemi. Pravidelně se střídají čtyři měsíční fáze a celý cyklus měsíčních proměn trvá 29,5 dne, což přibližně odpovídá i regeneračnímu cyklu pleti. „Za nejmagičtější je ze všech fází považován úplněk,“ vysvětluje astroložka Martina Lukášková (www.transformotor.cz) a dodává: „pro očistné kúry a pleťovou vzpruhu jsou ale spíš vhodnější zbývající tři měsíční fáze. Pro účely tohoto článku je doporučená péče zjednodušena a zobecněna, přesto její účinky pocítíte na vlastní kůži – péče podle lunárního kalendáře výrazněji ovlivňuje stav organizmu i krásu a zdraví pokožky. Pokud vás zajímají aktuální doporučení a konkrétní kroky péče o obličej, tělo a vlasy, pročtěte si lunární kalendář na rok 2016.“

detox

Nov - novoluní

V novoluní tělu prospívá odlehčený jídelníček, je to ideální období pro zahájení očistné kúry a půstu, kterénapomáhají rychlejšímu hubnutí, takže se s radostí pusťte do redukčního režimu. Dodržujte přísný pitný režim. V kosmetické péči se zaměřte na hydrataci a výživu pleti. Pleť ošetřujte kosmetikou s vitaminy a koenzymem Q10, používejte krémy proti vráskám, pleťové masky a séra. Dokonale tak napumpujete pleť energií, která zrychlí regenerační proces kožních buněk a zvýší odolnost pleti proti negativním vnějším vlivům. V zimním období pleť ocení gymnastiku obličejových svalů, ale i masáže obličeje a šíje. Pročištění organismu, které ovlivňuje i kvalitu a krásu pleti, podpořte užíváním tekutého chlorofylu, mladého ječmene nebo chlorely, které dodají tělu i vitamíny a minerály. Zharmonizujete tělo, oživíte unavené buňky a podpoříte regeneraci. V dopoledních hodinách popíjejte teplou vodu, zázvorový čaj, medovou vodu či „obyčejnou“ vodu s citronem.

Novoluním začíná první ze čtyř základních fází měsíční proměny. Měsíc je v těsném spojení se
Sluncem a pro nás je nepozorovatelný. Slunce ho během dne přezáří svým jasem. Tato fáze trvá
do první čtvrti.

Dorůstající Měsíc - 1. čtvrť

V této fázi Měsíce je pokožka schopna lépe přijímat výživné a regenerační látky. Dopřejte si tedy koncentrované pečující kúry, pleťové masky a séra. Pleť lépe reaguje na aktivní látky krémů proti vráskám a zpevňující péče. Jejich působení je v této době intenzivnější a účinek dlouhodobý. Nezapomínejte na ošetření krku, dekoltu a kůže na svých rukách. Nyní je také vhodný čas vyzkoušet zbrusu nové krémy, nebojte se experimentovat a testovat. Období je ideální pro zvýšenou tělesnou aktivitu. Zbavte se obav z posilovny, choďte cvičit, běhat nebo do svého programu zařaďte svižnou chůzi.

První čtvrť, dorůstající Měsíc, se objevuje přibližně sedm dnů po novu. Tvar lunace, světla na
tělesu Měsíce, vytváří jasné písmeno D. Druhá fáze trvá do úplňku, necelých 7 dní.

Úplněk

Při úplňku je ideální soustředit se na odlehčení stravy nebo si rovnou „naordinujte“ půst. Neposilujte a nepřepínejte síly, více odpočívejte. V rámci kosmetické péče se věnujte pečlivému odlíčení pleti, kromě běžné péče se po dobu tří dnů po úplňku zdržte jakýchkoli zásahů do obličeje a naopak se zaměřte na depilaci celého těla.

Po čtrnácti dnech od novu je plocha Měsíce plně osvětlena. Slunce se dostalo do přesné opozice
vůči Měsíci a my se můžeme kochat jeho světlem i v noci. Úplňková fáze trvá do druhé čtvrti,
necelých 7 dnů.

Couvající Měsíc - 2. čtvrť

Tyto dny posilují účinky detoxikačních kúr, hloubkového čištění a péče proti nedokonalostem pleti. Období je vhodné pro peeling a lymfodrenáž, která skvěle podpoří detoxikaci těla. Peeling odstraní odumřelé buňky, zbaví pleť šedi a umožní rychlejší vstřebávání účinných látek z kosmetiky. Zahájit můžete také kúru proti celulitidě a ošetřující terapie podpořte aplikací anticelulitidní kosmetiky. Osvědčeným způsobem relaxace i detoxikace je sauna, přičemž vysoká teplota napomáhá i k důkladnému pročištění pokožky. Sauna a pára však tělo odvodňují, a tak omezme kávu, černé čaje, smažená jídla a sladké pokrmy. Po peelingu, sauně i každodenní očistě dopřejte kůži hydrataci a dostatek výživných látek, kůže tak bude hebká, pružná a rozzářená, což pocítíte ihned po ošetření. Využijte účinků syrovátky (mléčné sérum). Ta napomáhají pročištění organismu, upravují metabolizmus, zlepšují látkovou výměnu. Lze ji použít i jako přísadu do koupelí nebo při péči o citlivou pleť. Obsažené látky, zejména vysoký obsah bílkovin a vitamínů skupiny B, zabraňují vysychání kůže a fungují jako skvělý vyhlazovač pokožky.

Ubývající fáze Měsíce má svůj vrchol v druhé čtvrti, tzv. couvající Měsíc. Lunace získá tvar
písmene C, přičemž na konci této fáze vytváří sluneční světlo dopadající na Měsíc jen úzký
srpek. Couvající fáze trvá necelých 7 dnů do nového spojení Měsíce se Sluncem. Další novoluní
odstartuje nový cyklus měsíčních fází.

Čtěte také:

Reklama