Máte ráda ovocnou chuť léta. Aby ne. Ovocné plody jsou chutné, sladké a navíc zdraví prospěšné. Pojďme se podívat, co pro naše zdraví mohou udělat hrozny a švestky.

Hroznové víno

hroznoHroznové víno, malé zelené či fialové sladké kuličky, patří mezi jeden z nejoblíbenějších druhů ovoce.

Pomáhá při vysokém krevním tlaku, při zácpě i při hubnutí. Podle některých tvrzení pomáhá také proti celulitidě. Hrozny působí močopudně, to znamená, že zabraňují udržování vody v těle. Hroznové víno obsahuje antioxidanty a proto je vhodné i při očistných kúrách.Ve středověkém léčitelství se plody vinné révy používaly při léčbě angíny a kašle.

Hrozny obsahují kolem 80% vody, řadu vitamínů a důležitých látek jako například draslík, železo, kyseliny askorbová a vitamíny B, B3 a P.

Švestky

svestkaTaké švestky jsou nejen chutné, ale i zdravé. Švestky jsou účinným projímadlem. Zlepšují peristaltiku střev, pročišťují je a údajně také zabraňují ukládání tuků. Jejich pravidelná konzumace snižuje riziko vzniku rakoviny střev. Kromě toho napomáhají při tvorbě krve, chrání před anémií,  kardiovaskulárními chorobami jako je infarkt či mrtvice, pomáhá také udržovat zdravou hladinu cholesterolu v krvi. Podobně jako hroznové víno jsou švestky silným antioxidantem.

Obsahují mnoho vitaminů a minerálů. Jsou cenným zdrojem vitaminu E, vitaminů skupiny B. Obsahují též vitamin H, který je nezbytný pro látkovou přeměnu v těle a pečuje o zdraví a krásu naší pokožky, vlasů a nehtů. Z prospěšných minerálů jmenujeme alespoň draslík, fosfor, železo, hořčík, vápník a v menším množství najdete ve švestkách síru a zinek.

bbdrŠvestky a hrozny v jednom balení: Švestky a hroznové víno si teď můžete dopřát naráz. A to díky speciální letní edici oblíbených sušenek BeBe Dobré ráno. Je v prodeji od 1. června 2010 a nabízí dvě originální příchutě. Lesní ovoce a švestkové s rozinkami.

Obě nové příchutě samozřejmě obsahují v rámci vyvážené snídaně dostatek energie na celé dopoledne, množství vitaminů a minerálů, neméně vlákniny a celozrnných cereálií. Ale pozor, speciální letní edice je limitována! Nepropásněte ji!

Reklama