Zimě už zřejmě definitivně odzvonilo, a většina z nás se chystá na pořádnou jarní generálku – fyzickou i duševní očistu. Po zimní zátěži je pro nás prospěšné zkombinovat vitaminovou kůru, která tělo pročistí zevnitř, zároveň s masážní terapií z vnějšku.

V dnešní době stále častěji zaměňujeme klasickou zdravotní rehabilitaci za stále ještě poněkud exotické asijské masáže, které jsou pro nás nejen vhodnou relaxací a odpočinkem navozujícím chvíle duševní pohody, ale skutečně i odstraňují řadu kloubových obtíží a bolestivých svalových blokací. Výborným rehabilitačním prostředkem pro naše tělo jsou tradiční thajské masáže. Vyzkoušejte ji ve studiu Zen Asian Wellness!

Co je thajská masáž?

Thajská masáž je metodikou práce s tělem spojující prvky akupresury a jógy. Tradiční thajská masáž, označovaná slovem „nuad“, má velmi hlubokou tradici léčby. Teoretickým základem thajské masáže je nauka o neviditelných čarách energie (sen), které procházejí lidským tělem. Tato teorie vychází z filozofie jógy, je základem čínského systému akupunktury a akupresury.

Thajská masáž si vybrala čáry, na nichž leží důležité akupresurní body člověka a je založena na ovlivňování bodů energie a toku energie v těle. Opracování čar masážemi uvolňuje blokády, podporuje nerušený tok energie a přispívá k dobrému zdravotnímu stavu.

 

Něco málo z historie

Historické prameny uvádí, že thajská masáž má svůj původ v indickém lékařství, kde učitel žákovi předával své znalosti technik již od třetího století před naším letopočtem. Je možné, že tento vývoj ovlivnili i čínští přistěhovalci. Thajská masáž je směsí technik z celé Asie a je úzce spojena s buddhismem. Dříve se provozovala výhradně v thajských chrámech mistry – léčiteli, o čemž svědčí i nástěnné malby, které se našly na stěnách chrámů. Také v dnešní době se umění thajských masáží vyučuje v chrámech a celý obřad učení doprovází i odříkání jídla, veškerých hříšností, komunikace s okolním světem. Připadáte si tak jako jeptišky...

 

Technika masáže
Masér – většinou rodilý Thajec – se pokouší dosáhnout dokonalého vyvážení energie natahováním senových drah. Základním principem je aplikace tlaku na klíčové body podél těchto drah, přičemž masér při masáži využívá ruce, chodidla a lokty.

 

Profesionální masér by měl masáž provádět v meditační náladě. Masáž celého těla většinou trvá dvě až dvě a půl hodiny, ale pouze pro Thajce. Pro nováčky ve světě thajských masáží, jako jsme my, by délka masáže neměla přesáhnout 90 minut.

 

Jaké existují masážní procedury?

Darujte svým blízkým zážitek, na který jen tak nezapomenou! Věnujte jim relaxaci, odpočinek a chvíli duševní rovnováhy! To je v dnešní uspěchané době, kdy na sebe máme tak málo času, určitě příjemné vytržení, po kterém prahne hodně z nás. Díky certifikátům na masáže ZEN můžete svým blízkým dopřát harmonické chvíle, které je zavedou do oázy vnitřního klidu a štěstí.

Přijďte si i vy osobně vyzkoušet nádherný pocit lehkosti a uvolnění. Tradiční thajská masáž s příjemným prostředím studia Zen Asian Wellness vás zbaví stresu a vy si odnesete pohodu v duši, na tváři úsměv.

Zen Asian Wellness Vás ji naučíme plně prožít a následně též vyvolat za pomocí několika jedinečných procedur...

...z nichž jednu Vám nyní přiblížíme

Kokos Paradise

 

Masáž z řady Skin Wonder dodá Vaší pokožce smyslnou hedvábnost. Jemný peeling, který se postará o odstranění odumřelých buněk. Jeho vlastní specifické vlastnosti a obsah antioxidantů mají schopnost chránit kůži před vznikem rakovinotvorných buněk. Díky tomu dopřejete pokožce péči a tělu uvolnění, které si bezpochyby zaslouží. Kokos Paradise navozuje pocit znovuzrození, dokonalost přírody, síla a přirozenost těch kteří se k ní navracejí a respektují její umění. Již po staletí se ostrované v Pacifiku oddávají této proceduře. Směs extra panenského kokosového oleje a výtažků exotických oříšků je určena především pro hydrataci a ochranu pokožky a vlasů. Tato unikátní směs se nápadně podobá olejům produkovaných lidskou pokožkou, která ji následovně přijímá daleko přirozeněji než jakýkoliv jiný olej. Vrcholem celé procedury je zábal v banánových listech, které se nechávají speciálně dovážet z ostrova Fidži. Ponořte se tedy do tropické vůně a nechte své tělo jen hýčkat a hýčkat, tato procedura Vás jistě pohltí. Možnost rezervace online na www.planetzen.cz

 

Více najdete na stránkách www.planetzen.cz

Kontakty:

Zen Asian Wellness
Haštalská 14
110 00 Praha 1
Tel: 225303116
maximilian@planetzen.cz

a

Zen Asian Wellness
V Jámě 6
110 00
Praha 1
Tel: 221 634 109 nebo 728 664 478
icon@planetzen.cz

Chtěla byste thajskou masáž vyzkoušet? Potom neváhejte a zapojte se do soutěže ZDE.

Reklama