Nový, jedinečný, hravý vzor pro rok 2020 navrhla Moa Hoff a pomohla tak vytvořit kolekci módních doplňků, se kterými se v davu rozhodně neztratíte. Celá řada Kanken Art bude v prodeji od července 2020 a koupí jakéhokoli produktu přispějete na podporu Arctic Fox Initiative.

Moa Hoff je švédská ilustrátorka, umělkyně a grafická designérka. V roce 2005 absolvovala University College of Arts, Crafts and Design a od té doby pracuje jako ilustrátorka na volné noze. Sama o své práci říká: „Všechno dělám ručně – kreslím, maluji podklady, stříhám papír. Chci poznávat a cítit materiál, se kterým pracuji.“
5f16ceb7f2cdeobrazek.png
Moa je odmala také velkou milovnicí přírody. „Už jako dítě jsem zbožňovala les a měla jsem štěstí, že jsem mohla vyrůstat v jeho blízkosti. Pozorovala jsem brouky a pulce, ochutnávala byliny a smrkové výhonky a dlouho jsem věřila, že stromy žijí svým vlastním tajným životem.“ Když přišla nabídka na spolupráci s Fjällräven, neváhala ani minutu. „Kanken je moje celoživotní láska. Nosila jsem ho do školy jako aktovku a teď ho nosí i moje děti,“ říká Moa. Její hlavní inspirací při tvorbě kolekce Kanken Art byla vzpomínka na horský výšlap s tatínkem. „Vybavuji si jemné svěží barvy a malé horské břízky. A právě ty krásné břízy – a vlastně celý ten jedinečný prožitek – jsem chtěla do svého vzoru otisknout,“ vzpomíná výtvarnice.

Kolekce Kanken Art 2020
Od chvíle, kdy batoh Kanken spatřil v roce 1978 na severu Švédska světlo světa, se jeho sláva rozšířila mezi lidmi po celé zeměkouli a z praktické školní brašny se stal parťák na cesty i běžné všední dny. Rozpoznat ikonický design batohu trvá pouhý zlomek vteřiny. S projektem Kanken Art nastartoval Fjällräven vlnu spoluprací s nadanými zajímavými umělci, kteří dostali za úkol výtvarně zpracovat svůj vztah k přírodě. Kolekce, kterou přichystala Moa Hoff, bude dostupná od července 2020 a její součástí budou batohy Kanken Art (2890,- Kč), Kanken Art Mini (2590,- Kč), Kanken Art Laptop 15” (3190,- Kč) a také doplňky Kanken Art Pen Case (899,- Kč), Kanken Art Travel Wallet (1590,- Kč), Kanken Art Card Wallet (999,- Kč) a Kanken Art Toiletry Bag (1590,- Kč). Část peněz z každého prodaného výrobku pak poputuje na podporu projektů Arctic Fox Initiative.
5f16cec95ec56obrazek.pngBatohy a doplňky Kanken Art budou dostupné ve Fjällräven Shop a na webu www.fjallraven-shop.cz.

Arctic Fox Initiative rozjela druhé kolo
5f16cef2b4670obrazek.png
Arctic Fox Initiative vznikla jako podpora programů zaměřených na pomoc přírodě. První tři projekty, které iniciativa v roce 2019 podpořila, jsou The Beach Clean Network Limited, Leave No Trace a Hej Främling! Tyto úžasné neziskové organizace z Velké Británie, USA a Švédska obdržely finanční prostředky získané prodejem produktů Fjällräven, především z řady Kanken Art. V letošním roce odstartovalo druhé kolo a neziskové organizace měly možnost zažádat o podporu prostřednictvím webových stránek do konce května 2020. Od června je pak možné se celoročně přihlašovat do dalšího ročníku.
5f16cedee1483obrazek.png

Reklama