Děti a zahrada – to je neodmyslitelné spojení. Pobyt v přírodě ratolestem prospívá, mohou se volně pohybovat a přirozeně rozvíjet svou motoriku. Od mala je dobré děti vést k péči o zeleň a práci (nejen) na zahradě, která přináší zaslouženou odměnu v podobě lahodných jahůdek nebo voňavých rajčátek. I malý zahradník si zaslouží profesionální nářadí, které bude s radostí používat.

FiskarsPři volbě dětského zahradního nářadí je důležitá především bezpečnost. Inspirativní řada My First Fiskars je nejen bezpečná a kvalitní, ale také v hravých barvách, což malí zahradníci jistě ocení.

Řada My First Fiskars ® je výsledkem dvouleté práce oddělení Fiskars pro výzkum a vývoj, založené přímo na kontaktu s dětmi, s jediným cílem – zajistit dokonalou spokojenost koncových zákazníků, tedy našich ratolestí. Tvar, rozměry, použitý materiál, barvy a hlavně design úchytů a rukojetí – všechny tyto vlastnosti byly upraveny a zlepšeny dle zpětné vazby dětí a Fiskarsčetných pokusů přímo v terénu. K dispozici je barevné náčiní pro práci na zahradě ve všech ročních obdobích.

Součástmi kufříku se sadou nářadí My First Fiskars® jsou  dvě lopatky, „pila“ (pro tvorbu řádek na sazenice nebo řezání sněhu či písku) a štětec  – to vše zajišťuje nekonečné možnosti pro kreativní děti při práci na zahradě. Oblý design rukojeti je speciálně navržen tak, aby poskytl dětem spoustu možností Fiskarsuchopení, a je doplněn neklouzavým materiálem, který zajišťuje, že nářadí se dobře drží v ruce. Samotný kufřík může sloužit jednak jako praktické přenosné úložiště na všechny nástroje nebo jako nádoba. Jeho černé víko můžete použít jako podložku pro sezení či na klečení nebo v zimě na sněhu na sjíždění kopců.

My First Fiskars® obsahuje také čtyři druhy nářadí (lopatu, rýč, hrábě na listí a koště) s dlouhými násadami, vyrobenými z hliníku, oblými oranžovými rukojeťmi a robustními pracovními hlavami Fiskarsz poly-propylenového plastu. U nářadí určeného ke kopání jsou ještě hlavy vyztužené skelnými vlákny a v ohybné části acetalovým termoplastem (POM) pro větší flexibilitu.

Veškeré nářadí My First Fiskars® má CE certifikát, který zaručuje, že je vyrobeno v souladu se základními požadavky příslušných směrnic Evropského společenství.

Jak vést děti k lásce k zahradničení a přírodě?

  • Dopřejte jim vlastní záhon, který si budou moci osázet, čím budou samy chtít.

Určitě by neměl být někde v rohu, ale pěkně viditelný, aby jej nikdo nepřehlédl a mohl malého šikulu pochválit a tím jej povzbudit v další práci. Vyberte místo, které neohrožují ostnaté keře nebo květiny jako růže. Jasně vyznačte hranice jeho „pozemku“, aby dítko mělo pocit, že je to „jeho království“.

  • Zasaďte rychle rostoucí rostliny, které se neustále proměňují a dopřejí dětem hmatatelnou a chutnou odměnu.

Ideálně se hodí rajčátka, hrášek, fazolky, ale také dýně nebo cukety. Zeleninu můžete doplnit jedlými květinami jako lichořeřišnice nebo měsíček zahradní. I nejmenší děti mohou trhat oranžové květy léčivky a zdobit jimi letní saláty nebo koláče.

  • Ukazujte jim proměňující se svět zahrady a učte je poznávat zvířata a rostliny.

Zahrada může být skvělou studnicí poznání. Nejmenší děti v ní naučíte rozpoznávat barvy, počítat, později poznávat různé malé živočichy, rostliny, chutě, vůně atd.

  • Dovolte dětem čas jen na hru.

Děti si hlavně potřebují hrát. Vybudujte jim proto skrytá zákoutí, kam se budou moci uchýlit při hrách na víly a indiány. Vytvořit zelený úkryt je přitom tak snadné: do země zapíchejte dvoumetrové tyčky, které nahoře spojíte do tvaru kužele. Pak kolem celé základny vysejte rychle rostoucí fazole nebo jiné popínavky, které za pár týdnů vytvoří dokonalé útočiště.

Reklama