Poslední příspěvek dnešního tématu je tady! Že jich ale dneska přišlo! Zakončíme to povídáním od Maryene, která nám také sdělila svůj názor a své zážitky spojené s pitím. A příště se těšte na vyhodnocení!

Nápoje z čerstvého ovoce jsou fakt super. :-) I Vám moc děkuju, milá Maryene, že jste napsala, a přeju krásný den.


Hezký den se ženou in.

Názory na to, kolik máme vypít se liší a mám pocit jakoby podléhaly nějaké módní vlně. Pamatuji si, že když jsem byla malá holka, pili jsme doma obyčejnou vodu, doma stála také sifonová láhev a ovocný sirup, někdy jsme si dělali „šťávu“. Do školy nám maminka vodu nedávala. Pamatuji si, jak zvláště po tělocviku jsme ve třídě pili vodu přímo z kohoutku a nikoho nenapadlo, že bychom ji mohli nosit s sebou. Ve škole jsem se také dozvěděla, že v Kuvajtu si lidé vodu kupují. Nemohla jsem pochopit, proč si kupovat něco, co je zadarmo.

Potom bylo období, kdy jsme domů také začali tahat balíky vody a řídit se tím, že by člověk měl vypít alespoň dva litry denně. Moje maminka onemocněla s ledvinami, takže jsem raději ty dva litry do sebe snažila nalít. Před pár lety se stalo, že i mně ledviny selhaly, prý z důvodu dehydratace. V nemocnici jsem musela zapisovat čárkami, kolik sklenic nemožného urologického čaje a vody jsem vypila. A měly to být nejméně tři litry denně. Přiznám se, že jsem šidila a připisovala si čárky, i když jsem nepila. Ale sousedka vedle mě na posteli, která sice vypadala, že „už to má za pár“ a nic nevnímá, to na mě práskla sestře, že šidím. Dostala jsem cévku do močového měchýře a já už jsem nemusela zapisovat, kolik jsem vypila, sami si změřili, kolik ze mě vyšlo. A když jsem vypila málo, rovnou mi přidali kapačku do žíly. Připadala jsem si nasáklá jako houba a po návratu domů jsem se opět vrátila ke svému pitnému režimu.

Později jsem se dozvěděla z jiného zdroje, že přílišné pití  ledviny zatěžuje. Tak kde je vlastně pravda?

Piju, když mám žízeň, vodu mám stále po ruce a nosím si i lahvičku všude s sebou. Není to kupovaná balená voda, proč pít starou balenou vodu, když mohu mít čerstvou? S balíky vody se domů netaháme, používáme filtrační konvici, protože chlorovaná nám nechutná.

Věřím i tomu, že káva dehydratuje, takže si dám i vodu ke kávě. Obyčejná voda, to je pro mě to nejlepší na žízeň. Slazené a sycené nápoje ráda nemám a jsem i odpůrce toho, aby se podávaly malým dětem. Když si chci na něčem pochutnat, odšťavním si čerstvé ovoce nebo mrkev. Takový nápoj z čerstvých grepů a jablek je osvěžující a doporučuji ho ochutnat všem.

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo z vás získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

caj4caj5

Reklama