Připravili jsme několik rad a tipů na ošetřování, aby vás drobná poranění už nevyvedla z míry.
bes.jpg
Sami doma zvládnete ošetřit drobná povrchová zranění, jako jsou odřeniny, škrábnutí, malé řezné ranky atd. Drobná ranka nebo malé krvácení vás už nezaskočí, děti však mohou být rozrušené, pláčou, a tak je třeba dítě uklidnit a zároveň ranku vydezinfikovat a ošetřit.

Aby bylo riziko infekce drobných poranění co nejmenší a rána se rychleji zahojila, je dobré mít po ruce hojivý krém Bepanthen® Plus. Je možné ho použít na ošetření dalších povrchních poranění, např. po drobných chirurgických zákrocích, u prasklin pokožky – tzv. ragády (např. paty či bradavky kojících maminek), po epilaci a depilaci-zkrátka všude tam, kde je riziko infekce rány. Lze ho použít i na chronické rány, které mají často senioři (proleženiny, bércové vředy) či na bakteriálně infikované ekzémy. Výhodou je, že jej můžete lehce nanášet i omývat, nemastí ani nelepí. Bepanthen® Plus dezinfikuje průběžně ránu po jejím klasickém očištění a díky konzistenci se rychle vstřebává. Zároveň umožní ráně dýchat a hojí ji.

Pro dezinfekci a hojení je důležité složení. Bepanthen® Plus obsahuje dvě účinné látky. Dexpanthenol (5 %), který posiluje přirozený proces regenerace a hojení kůže a podporuje produkci kolagenu a elastinu. Antiseptická složka chlorhexidin (0,5 %) šetrně dezinfikuje, má antibakteriální účinky. Do těla se téměř nevstřebává a je vhodný pro všechny věkové kategorie, zkrátka pro celou rodinu. Bepanthen Plus dezinfikuje plus hojí rány, tak abyste mohli jít životem bez šrámů.
kik.jpg
Odřeniny
Nejenže samotné odření bolí, ale ranka může být i znečištěná. Pokud se do rány dostalo více nečistoty, je třeba ji šetrně odstranit vodou a ránu vydezinfikovat např. krémem Bepanthen® Plus a pokud je to potřeba, zakryjeme sterilním obvazem nebo náplastí. Výhodou dezinfekčních prostředků s hojivou složkou je podpora přirozené regenerace a obnovy kůže. Proto je Bepanthen® Plus v tomto případě dobrým pomocníkem s efektem 2v1 -  ránu dezinfikuje plus podporuje její hojení.

Depilace a drobné chirurgické zákroky
Bepanthen® Plus krém je možno použít také po depilaci i epilaci. Podrážděná či poraněná místa stačí po zákroku pouze namazat tenkou vrstvou. Stejně tak po drobných chirurgických zákrocích (např. odstranění mateřského znaménka atd) oceníte vlastnosti Bepanthen® Plus.

Krém je možné aplikovat až 5x během dne, pokud bude potřeba. Doba léčby je obvykle 7-14 dní.

TIP: Na čerstvě tetovanou pokožku použijte novinku Bepanthen Tattoo (kosmetický přípravek).

Podívejte se na videospot:

Bepanthen® Plus je k dostání pouze v lékárnách, a to v tubě o objemu 30 g a 100 g. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Bepanthen® Plus je lék k vnějšímu použití. Obsahuje účinnou látku dexpanthenolum a dezinfekční látku chlorhexidini dihydrochloridum.

Více informací najdete na stránkách https://www.bepanthen.cz/bepanthen-plus/

LMR-CH-20210519-06

Reklama