Recept na rybí prsty s bramborovou kaší a okurkovým salátem pro vás připravila, uvařila a nafotila blogerka Adriana, s kterou rádi spolupracujeme. Její nápady na přípravu jídel jsou originální, výtečně chutnají a můžete se spolehnout, že odpovídají i zásadám zdravé výživy. Lákají vás i další recepty od Adriany? Podívejte se na její blog ZDE:      

Přečtěte si návod a doporučení Adriany na přípravu rybích prstů s bramborovou kaší a okurkovým salátem. 

Jaké jídlo si vybavíte, když se ve vzpomínkách vrátíte do dětství? Za mě je to buďto řízek s bramborem anebo rybí prsty s bramborovou kaší. A přesně tuhle chuť jsme si teď s mužem připomněli. A musím vám říct, že jsme si fakt pochutnali.

640f330757bf3Nowaco-Rybi-prsty-5.jpgFoto: somethingsometimes.cz

Recept na rybí prsty

Stačí vám pouze vyndat z mrazáku Nowaco rybí prsty Exclusive, které jsou nemleté, obsahují rybí maso s přirozenou chutí a výbornou křupavou strouhanku. Vyndáte je z krabičky, dáte je na plech a pečete je v troubě rozehřáté na 200 stupňů cca 20 minut. Můžete je samozřejmě také osmažit, ale já, pokud to jde, vše dělám v troubě. Naprosto bez oleje a jakéhokoliv tuku. 

Nemleté rybí prsty Nowaco Exclusive jsou držitelem certifikátu MSC /Marine Stewardship Council/. Cílem tohoto programu je přispívat ke zdraví světových oceánů podporou udržitelného rybolovu.

640f33d3a33b9Nowaco-Rybi-prsty-3-1-.jpgFoto: somethingsometimes.cz

Recept na bramborovou kaši 

Připravte si dvě kila brambor, které oškrábete, rozkrájíte na osminy a dáte vařit do osolené vody. Když jsou brambory měkké (asi po 20 minutách), slijete z nich vodu, dáte do nich asi 50 g másla nakrájeného na plátky, znovu promačkáte, poté přilijete 100 ml teplého mléka a brambory vyšleháte mixérem do krásné hladké jemné kaše. Pokud je kaše moc hustá, přidejte ještě mléko dle potřeby. 

Kaši podávejte politou rozehřátým máslem a posypanou čerstvou pažitkou.

640f3472e7e32Nowaco-Rybi-prsty-4.jpgFoto: somethingsometimes.cz

Tip: K rybím prstům s kaší jsem si ještě na másle osmahnula dvě hrsti mražené zeleniny Nowaco, kterou mám vždy pro jistotu v mrazáku. Za tři minuty je hotová, krásně křupavá a stačí ji dochutit jen bylinkami - já používám směs provensálského koření.

640f34ce75fe5Nowaco-Rybi-prsty-2.jpgFoto: somethingsometimes.cz

Nakonec jsem si ještě nastrouhala salátovou okurku, kterou jsem dochutila 10 lžícemi studené vody, dvěma lžícemi octa, troškou pepře, troškou soli a troškou třtinového cukru. 

Celá tahle kombinace - rybí prsty, bramborová kaše a okurkový salát nám jasně evokovala jídlo z dětství a dokonale jsme si pochutnali i zavzpomínali :) 

640f35135d4c0Nowaco-Rybi-prsty-6.jpgFoto: somethingsometimes.cz

Co vy a rybí prsty? Taky si je občas dáte? 

Recept pro nás připravila bloggerka Adriana, kterou můžete sledovat na Somethingsometimes.cz a na Instagramu.
Výrobky Nowaco, které jsme použili, najdete na Nowaco.cz.

640f2f8c06d95Clipboard01.jpg