Ať chcete nebo ne, botky na podpatku dělají ženu ještě ženštější, krásu ještě krásnější, výšku ještě vyšší a eleganci ještě elegantnější. Nosit takové boty je ale bezesporu kumšt. Toto umění spočívá jak v jejich vhodném výběru, tak také ve vaší chůzi. Když na sobě máte sexy šatičky nemůžete si na nohy natáhnout jen tak ledajaké šlupky a vykračovat v nich jak o závod. Chce to cit....S každou botou se mění to jak vás vnímá vaše okolí.

Marilyn Monroe jednou řekla: “Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale ženy mu mnoho dluží”. Marilyn evidentně věděla o čem mluví, muži ji celý její život leželi u nohou - respektive u podpatků. Jestli je vám výrok téhle nejslavnější blondýnky blízký, budou Vám určitě připadat užitečné i následující řádky, jestli jste ale nabyly dojmu, že se Marilyn musela zbláznit, najděte si někde stránky o botaskáchJ

Tipy na správné nošení, aneb jak si nepřivodit módní faux pas
1)Když už jste se pro jednou rozhodla vypadat jako žena s velkým Ž, nesnažte se býti kachnou a kolébat se o sto šest. Aby Vaše nohy vypadaly delší a celé Vaše tělo štíhlejší klaďte při chůzi jednu nohu přímo před druhou.
2)Úskalím vysokých podpatků je nepochybně držení těla. Abyste docílila správného držení a větší elegance snažte se nedošlapovat na podpatek, ale naopak na přední část chodidla - tohle potřebuje trošku trénink....
3)Pokud je Vaším cílem vypadat jako modelka a ne jako Máňa při žních stůjte s nohama u sebe. Špička jedné nohy může směřovat malinko do strany.
4)Protože v podpatcích jsou Vaše nožky v poněkud nepřirozené poloze, Vaše tělo se v sebeobraně snaží naklánět se dopředu. Zabráníte mu v tom, když napřímíte ramena budete mít na paměti trochu, ale opravdu jen trochu pokrčit kolena.

Botičky na podpatcích jsou sice věc krásná, úžasná, módní, sexy a kdoví co ještě, ale jedno nejsou určitě - věc zdravá....

Tady je několik málo “iRad” od ortopeda, kterému takové podpatky musí být rozhodně trnem v oku. Podívejte se za jak dlouho se Váš různě vysoký podpatkový sexappeal může proměnit v peklo na zemi

4 cm vysoký podpatek přenáší tlak na přední část chodidla. Přibližně po 2 až 3 hodinách Vás začnou bolet bříška pod palci.

5 cm rozšířený vysoký podpatek mění Vaše těžiště a Vy chtě nechtě ztrácíte rovnováhu, netrapte své nožičky déle než 1 hodinu.

5 cm uzounké vysoké podpatky dělají krásné nohy ještě krásnější ale trošku si zahrávají s Vaší stabilitou a po delší době Vás můžou začít bolet kolena nebo kyčle, buďte proto skromná a po hodině a půl se jich vzdejte.

6 cm uzoulinké podpatečky – jehličky jsou určitě nejvíc sexy ze všech bot světa. Bohužel si ale musíme přiznat, že čím užší a vyšší podpatky tím více škody pro naše nohy :-(. Spokojte se tedy jen s 1 hodinou s tímto skvostem na nohou.

I přesto přese všechno přeci jen stoji za to po světe klopýtat a cupitat v onom úžasném ”vynálezu” zvaném BOTY NA PODPATKU.