Další příspěvek nám přišel od Maryene, která prozradila, že posílá hlavně papírové pohlednice k narozeninám. A dokonce si je sama vyrábí! To je nádhera, to musí mít vaše okolí radost z takové milé pozornosti! Krásný den!


 

Když jsem byla malá, pohlednice jsem sbírala. Měla jsem jich plnou krabici od bot, a to z různých míst světa. Přestože to bylo v době, kdy se dostat za hranice bylo téměř nemožné. Nejvíce pohlednic jsem měla od dědečka, který měl sourozence v Chikagu, v Ilions a také v tehdejší Jugoslávii. Pohlednice mi nosívala i naše sousedka, která pocházela z Vídně. Krásné pohlednice pro mě neznámých míst, na kterých byla většinou jenom adresa, podpis a část textu byl začerněná, aby se nedala číst. 

Dopis nebo pohlednice ve schránce, to byl pro mě vždycky svátek. A tak i já jsem posílala pohlednice z cest. Od doby, kdy jsem s sebou začala vozívat notebook, posílám pozdravy po síti spolu s nějakou zajímavou fotkou navštíveného místa. Rodičům jsem ale psávala klasické pohlednice i nadále. Když rodiče zemřeli a hledala jsem nějaké doklady, našla jsem i balíček všech pohlednic, co rodiče obdrželi od nás nebo od kohokoliv jiného, pečlivě svázané stužkou. A tak i já si je schovávám. Umím si představit, jak je někdy nelehké pohlednici ze zahraničí poslat nebo objevit tu správnou poštovní schránku. Odeslílatel vždy pečlivě vybírá a zaplatí i nemalý pen&iacut e;z, připadalo by mi hloupé obdrženou pohlednici vyhodit jen tak do koše. A dokonce i moje děti, které neradi píší a hlásí se mi sms nebo vzkazem po skypu, mi dělají radost tím, že mi posílají i klasické pohlednice.

Já posílám papírové pohlednice  k narozeninám svým dětem, jejich přítelkyním a dalším rodinným příslušníkům a kamarádům. Nemám ráda ale ty kupované, proto si je tisknu sama a také vymyslím vždy i nějaké „osobní“ verše. A když na cestách objevím nějakou opravdu zajímavou pohlednici, tak si ji alespoň koupím pro sebe nebo pošlu někomu blízkému a když náhodou není odkud ji poslat, tak ji přivezu.

Maryene

pozn. redakce: text nebyl redakčně upraven

Téma dnešního dne: Posíláte z cest papírové pozdravy, nebo SMS?

  • Posíláte rádi svým blízkým pohlednice?
  • Nebo raději píšete esemesky nebo ememesky?
  • A máte radost, když vy najdete ve schránce pohlednici?
  • Co si myslíte o zasílání pohlednic?
  • Cestujete ráda?
  • Kam jedete letos na dovolenou?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá kosmetiku Dermacol: Revitalizační tělové mléko Sicilská pistácie, hydratační make-up Imperial a dlouhotrvající rtěnku...

derma

Prosím, další příspěvky už neposílejte! Děkuji.

 

Reklama