Jaký, to už se dozvíte na konci příspěvku od čtenářky Doomy. Zvuk je to velmi zajímavý, pro někoho příjemný, pro někoho vyvolávající ostražitost :)

Hezký den na ženě-in!

Okolo nás je spousta zvuků, které jsou příjemné, ale i těch, které nám vadí (určitě nebudu sama, kdo naprosto nesnáší, když někdo přejede nehty po plechu, skle, apod. Nebo vrzající dveře... ty jsou taky na ránu! A třeba zvuk houkající sanitky ve mně umí probudit jakýsi zvláštní nepopsatelný pocit... o zubaři se radši ani nezmiňuji a klasická vrtačka mě také dokáže rozladit.)

Občas neuškodí, když všude okolo je jen pouhé ticho, ale nic se nemá přehánět. Nejradši mám zvuky, které v člověku vyvolají klid a pohladí na duši... 

- šumění moře

- šumění lesa

- tekoucí voda

- předení kočky

- tóny klavíru

- bublání akvária

- a mnoho mnoho dalších

Pamatuji se, že jsem velice ráda volávala své babičce, která měla pro mne božský hlas, už jen proto, abych ji mohla slyšet. Nutno podotknout, že má babička byla přesně taková ta hodná až pohádková babička. Pořád mi stále chybí... je mi velmi líto, že její hlas už neslýchám a už si s ní nemohu povídat a poslouchat její vyprávění, která mne vždy velmi nadchla. 

A abych se přiznala, tak ač to někomu přijde třeba divné, tak poslední dobou mám v oblibě jeden zvuk, na který vždy jednou za čas čekám jak malé děti na Ježíška... pokaždé mám uši nastražené a těším se, až ho uslyším...

Je to zvuk šramotících klíčů v zámku, když se přítel vrací z dlouhé služební cesty! 

Přeji fajn den!
Dooma

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Není to divné. Šramotící klíče v zámku, pokud odemyká někdo, na koho se těšíme a máme ho rádi, dokážou navodit opravdu příjemný pocit.
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den.
Saša

Téma dnešního dne: Zvuky

  • Jaké jsou vašemu uchu lahodící zvuky?
    Ať už ty vytvořené člověkem nebo přírodou?
  • Nechejte se inspirovat dnešními ranními ukázkami a pište nebo posílejte nahrávky (z časových důvodů nejvýš dvě!!!)
  • Proč máte rády právě ten zvuk, který jste popsaly (poslaly)?
  • Vážou vás k němu nějaké hezké vzpomínky?
    Nebo se vám prostě jen líbí a fascinuje vás, aniž byste věděly proč.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží příznačný dárek: Ušní svíce: které vyrovnávají tlak v ušních dutinách a zmírňují napětí v hlavě. Ušní sprej, který rozpouští ušní maz a čistí ušní ústrojí. A ke zdravým a čistým uším: přírodní vlasový šampon z řady Chlorella Pura Cosmetics.

darekusi

Reklama