K dnešnímu tématu se rozepsala také čtenářka s nickem Dooma. V jejím příspěvku nechybí ani veselé historky či pěkné fotografie.

Krásný den všem!

Návštěvy mám ráda a také proto je ráda zvu. A jak se říká... každá návštěva udělá radost. Některá tím, že přijde, jiná tím, že odchází.

U sebe doma (panelákový byt 3+1) hostíme návštěvy v obýváku. Je nově předělán, mě osobně se líbí, ještě aby ne, když jsem se na realizaci jeho podoby stoprocentně podílela. A podle reakcí jsou i návštěvy nadšeny (fotky posílám pro představu, jen nyní je obývák ještě zútulněn o závěsy). Z čehož soudím, že je rozhodně lepší u nás sedávat a popíjet kávu, či víno s přáteli určitě v obýváku, než v kuchyni. 

Dokud jsem bydlela sama, tak jsme s kamarádkou dávaly kávu právě ve zmíněném obývacím pokoji, na balkoně cigaretku, ale od té doby co žiji s přítelem, tak když je doma, občas sedáváme v kuchyni, nebo vyrazíme do nejbližší kavárničky, aby jsme měly klid a pořádně si pokecaly. Vždyť to samy znáte, jsme ženské a probrat veškeré novinky uplynulých 24 hodin je prostě nutností a je na to třeba klid. Obzvláště, když si nejlepší kamarádce potřebujete postěžovat, jak ten váš drahý zase neutěsnil ten kapající kohoutek :)

Když jsem byla malá, tak se u nás doma nikdy nezaváděl zvyk, že by se do nějaké místnosti nesmělo. Ani u babiček tomu tak nebylo - nebo si alespoň žádnou 13. komnatu nepamatuji. Ani já žádnou doma nemám, na návštěvu si zvu pouze nejbližší známé a před těmi vlastně ani nemám co skrývat. To, že občas někde v některé z místností byla zima a netopilo se tam, to je běžné i dnes, s cenami za topení mi přijde logické netopit v místnostech, které se neobývají. 

Co se týče místa, kde se cítím nejlépe, tak určitě obývák a ložnice. Konečně tyto místnosti máme hezky zařízené, v jednom stylu, žádný blázinec, kdy jsme měli v ložnici každou skříňku jinou, sesbírané různě po známých. Když jsme zrekonstruovali ložnici, tak jsme byli s přítelem schopni strávit tam celý víkend, jen aby jsme si tu novotu užili :)

Veškeré rodinné oslavy se konají u naší mamky na baráčku. Má i krásnou zimní zahradu, kde se dá sedět i v zimě a sledovat padající sníh. V létě zase venku celá rodina grilujeme a jiné oslavy si už ani neumím představit. Pro mě to jsou nejkrásněji strávené a prožité narozeniny, když se sejdeme celá rodina a užijeme si odpoledne všichni pospolu, i třeba s nějakou dobrotou z venkovního grilu. Tím chci říci, že někdy ani není potřeba mít oblíbenou  místnost, kam zvát hosty, když jsou kolem nejbližší, tak je to oblíbené místo vlastně všude okolo... i venku. 

Zatím nejabsurdnějším místem, kam jsem byla pozvána na kávu, je asi koupelna spojená s toaletou! Přišla jsem ke kamarádce s tím, že dáme kafčo a ona na mně, že si musí ještě obarvit vlasy, tak aby nám mezitím káva nevychladla, tak si jí vezmeme sebou do koupelny - čekat jsem na ní sama v jiné místnosti nechtěla, tak jsem se odebrala na onu místnost s ní a s hrnkem v ruce si sedla na sklopený záchodový poklop a už jsme rozjely naše debaty, co je nového, zatímco ona si barvila u zrcadla vlasy :) 

A veselé historky? Momentálně si žádnou nevybavuji, maximálně tu, když někdo zazvonil, já čekala návštěvu a ještě na poslední chvíli připravovala pohoštění. Šla jsem návštěvu pustit pomocí domovního zvonku, který otevře hlavní vchodové dveře, otevřela dveře od našeho bytu a zase zpátky běžela do kuchyně s tím, že až uslyším, že je někdo na chodbě, tak na ně houknu, ať jdou dál. Za chvíli jsem za dveřmi opravdu uslyšela kroky, tak volám: „Ahooooj, pojďte dál, hned jsem u vás!“ Bylo mi divné, že se nikdo neozval, ale bouchnout dveře jsem slyšela a to, že se někdo zouvá také. Trochu jsem zbystřila, ale to už se ve dveřích kuchyně objevil cizí pán s deskami v ruce s tím, že si jde opsat stav topení. Málem to se mnou seklo a byla jsem nakonec ráda, že to nebyl bůhví kdo - úchylák, vrah, zloděj, atd... Určitě si v takovouhle chvíli také v hlavě vymýšlíte nejrůznější scénáře, co se mohlo strašného přihodit.

Chvíli po odchodu pána s deskami se ozval další zvonek, to jsem si už ale poučena z předchozího nezdaru počkala na návštěvu přímo u dveří a jako správná paní domu je uvedla do obýváku k připravenému pohoštění a vychlazenému vínu. 

A vidím to tak, že o víkendu asi zase někoho pozveme... jdu zjistit, kdo má čas a chuť s námi posedět :)

Mějte se krásně!
Dooma

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

o

ob

____________________

Tak v takovém krásném obývacím pokoji by chtěl posedět asi každý. Anebo by byla lepší ta koupelna se záchodem? :) To bychom měly krásné ještě i vlasy :)
Vydařený příspěvek, děkuji, že jste ho poslala, mějte se moc hezky – a pozor na nezvané návštěvy.
Saša

Téma dnešního dne: Kam zvete návštěvy?

  • Kde si nejraději vypijete kávu s kámoškou a kde pořádáte rodinné oslavy?
  • Máte nějaký pokoj, kam nikdo nesmí?
  • Kde se cítíte nejlépe?
  • A jak tomu bylo ve vašem dětství?
  • Měli vaši rodiče nebo prarodiče nějaký pokoj, kam se smělo jen ve výjimečných případech?
  • Na jaké nejabsurdnější místo jste byla pozvána?
  • A co veselé historky?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný, příznačný dárek: Kávu a sušenky. :)

susenky

Reklama