Ahojky,
koukám, že dnes moc žena-inek nepíše a mě napadlo, že mám k tématu také jeden postřeh.

Můj švagr pracuje jako topenář u jedné nejmenované firmy. Je to šikovnej chlap a navíc si nenechá nic líbit. Už několikrát se dostal s vedením firmy do konfliktu, protože hájil své, myslím že správné, názory. A protože je opravdu ze všech ve firmě nejlepší, nikdy ho nevyhodili, i když tím hrozili, a dokonce byl povýšen. Dělá vedoucího.

Před časem přišel domů s tím, že vedení všem nutilo podepsat členství v ODS, že kdo nepodepíše, přijde o práci. Švagr řekl, že na ně kašle... Proto mě překvapilo, že minulý týden podepsal! Donutili ho!

Rozebírala jsem to s manželem, říkala jsem, že to nechápu. Kde to proboha žijeme? V demokracii? No nevím... Tvrdila jsem, že já bych proti svému přesvědčení nic nepodepsala.

Ale manžel mi vysvětlil, že vše je tak dokonale propojeno, že kdybych chtěla být "jiná", určití lidé by mi udělali ze života peklo, práci by mi nikdo nedal, třeba by mě donutili se i odstěhovat.

Nechce se mi tomu věřit, ale čím víc nad tím přemýšlím, myslím, že to tak bude... Alespoň v té firmě, kde švagr pracuje, na 100%. Švagr podepsal, má klid, ale natruc volil komunisty.
Jsem z celé té situace tak paf, že nevím, jestli ho mám chválit, nebo mu nadávat, prostě nevím...

Sepy


Milá Sepy,

Váš, respektive švagrův příběh, mi přijde naprosto absurdní.

Vůbec se Vám nedivím, že nevíte zda chválit, nebo nadávat. To přece není možné! Copak se ve firmě, kde je švagr zaměstnaný, vrátili před rok 1989? Jejich praktiky by tomu napovídaly...

 

Reklama