Dovoluji si zaslat příspěvek jak mě manžel jednoduše dotlačil do manželství.

Začali jsme spolu chodit , kdy já teprve chodila na střední, manžel již pracoval. 

Já jsem během tohoto období odmaturovala, našla si práci a postavila se na vlastní nohy.

Začla jsem být spokojená se svou prací, užívala jsem si života. Samozřejmě po boku manžela, ale zárověň zcela soběstačná. Vzhledem k tomu, že už jsme spolu byli  6 let, měli jsme ve vztahu trochu rutinu a oba  jsme cítili, že náš vztah chce nějaký nový náboj.

O svatbě jsme sice mluvili, ale já se do ní nehrnula a tak šli měsíce dál. Mně bylo 23, manželovi 28. A tak to byl on, kdo vycítil, že je nejvyšší čas něco udělat, abychom neskončili jako kamarádi.

Nakonec to byla svatba přátel.. Manžel šel za svědka svému kamarádovi , já jsem samořejmě byla na hostinu pozvána také. Tam se manžel chopil příležitosti.Během oslavy  mne přede všemi svatebčany požádal o ruku.

Tancovali jsme a najednou byl kolem nás kroužek, který udělali ostatní svatebčané.Manžel poklekl, a vyslovil: Miláčku, vezmeš si mě?"  Jistěže jsem řekla ano.

Taky  protože jsem si uvědomovala, že ani nic jiného říci v takovéto společnosti nemohu. Abych si to náhodou nerozmyslela, hned v pondělí což bylo 4.6. volal na matriku a termín svatby byl dán 1.7. 

Bylo to hektické, ale vše se v pohodě zvládlo. Na nějaké nervy a přemýšlení  nebyl čas.

Nyní je to 5 let, máme roční holčičku, šťastné manželství a neměnila bych.

Vladimíra


Milá Vladimíro, ne všechna vynucená rozhodnutí jsou ku prospěchu, ale věřím spolu s vámi, že tohoto nikdy nebudete litovat. K holčičce i štěstí gratuluji, není to tak všude.

Vladimíra nám už napsala. A co vy?

Vy si o svatbách nic nemyslíte? Žádný pikantní, nebo zajímavý "svatební" příběh se kolem vás neodehrál?

Dokážete si představit, že byste byla k sňatku donucena rodiči, jak bylo  před pár desítkami let u nás obvyklé?

Napište nám, nejzajímavější příspěvky odměníme

redakce@zena-in.cz

Reklama