Ani nahá, ani oblečená, tak by se také dala nazvat kolekce na jaro/léto 2015 této věhlasné značky. Rafinované průstřihy, kouřové motivy, transparentní materiály, síťoviny, syté barvy: to jsou zásadní prvky, které se prolínají celou kolekcí.

Donatella Versace dokazuje, že je důstojnou nástupkyní po svém tragicky zemřelém bratrovi. Zpočátku šla v jeho stopách a zachovávala jeho typický rukopis, což jistě nebylo na škodu, neboť Gianniho styl lichotil ženám. Snad nebudu přehánět, když napíšu, že jeho šaty byly ódou na ženské křivky a zvýrazňovaly jejich sexappeal při zachování elegance a noblesy. Není divu, že modely značky Versace ženy zbožňovaly a stávaly se nejlépe hodnocenými toaletami těch nejprestižnějších společenských událostí. A Donatella si toho byla moc dobře vědoma

Ale není se co divit, že chtěla vystoupit z jeho stínu a jít si vlastní cestou. A modely z její přehlídky jaro/léto 2015 to jasně dokazují. Možná jste je už zaznamenaly na červených kobercích, ale neuměly jste je zařadit. Byly něčím zvláštní, něčím jiné, a přesto něčím povědomé.

Hodně odvážné, hodně extravagantní, lehce teatrální a možná i trochu kontroverzní. Určitě se nebudou líbit všem, ale to jistě nebyl účel. Jak je vidět, své nositelky si určitě najdou.

Foto facebook Versace

Čtěte také:

Reklama