Čtenářka  Lydie je milovnicí japonské kultury a tak, když nakrmí svou dravou zvěř, dělá, co ji baví. Děkuji Vám Lydie za příspěvek. Moc milovnic japonské kultury u nás neznám.

Večer se domů snažím připlížit tak, aby si mě nevšimli,   abych  měla  chvíli pro sebe, než začnu připravovat večeři. Bohužel občas na mě číhají a odchytí  mě už v předsíni. Starší syn mě vítá tradičním pozdravem: „Jídlo? Jídlo!!!“  Mladší syn pozdraví normálně, ale to neznamená, že by měl menší hlad.

Abych měla  klid, většinou uvařím rychlou teplou večeři, občas se mi to podaří ukecat a stačí  jen namazat chleba. Jakmile nakrmím dravou zvěř a umyji nádobí,   tak  mám  volno  a můžu si dělat, co mě baví. Chlapci pak už o mě nestojí. Vydrží jim to  do  druhé večeře.

Večer se věnuji svým koníčkům. Chodím na  kursy  japonské  kaligrafie  a  tušové malby. Občas jsou nějaké přednášky,   promítání  filmů  nebo  koncerty  pořádané japonským  velvyslanectvím,   případně  česko-japonskou  společností,    bohužel nestíhám se účastnit všeho.

Zrovna zítra mě  čeká  koncert  orchestru  z  Tokia. Jednou za měsíc chodím na kjógeny, to jsou  japonské  frašky  hrané  divadlem  z Brna. I když jsem všechny hry viděla už několikrát, stejně  mě  vždycky  pobaví.

Moc ráda chodím na tyto akce, ale někdy je toho tolik,  že  ani  nevím,   co  si vybrat. Když se nic neděje, tak si užívám, že mám volno a nemusím nikam jít. Sednu si  k počítači, zahraji si pár her,   brouzdám  po  internetu,   poslouchám  oblíbenou hudbu. Ráda si poslechnu moderní i klasickou hudbu, ale  nedávno  jsme  byla  na koncertě japonské skupiny, která hrála moderní hudbu na  tradiční  nástroje,   a tak moc se mi líbila, že hledám na internetu podobnou  hudbu.  

Ráda  čtu,   mám připravenou hromádku knih z knihovny, které si chci přečíst. Občas se kouknu  na televizi, ale většinou si vzpomenu, že jsem se chtěla dívat až následující  den.

Dřív jsem ráda šila, pletla, vyráběla bižuterii z korálků, na to teď  není  čas, ale pořád doufám, že se k tomu jednou dostanu.

A ideální večer? Takový, který by měl aspoň deset hodin,  abych  stihla všechno.

S pozdravem

Lydie


Dnes máme téma dne : Jak trávíte všední večery. Více k tématu, a co můžete získat za příspěvek, se můžete dovědět kliknutím na ZDE

Příspěvky posílejte na redakční e-mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama