Přečtěte si další příspěvek na dnešní téma. Je milou vzpomínkou na první byt, se kterou se nám svěřila čtenářka s nickem Libis. Děkujeme

S manželem jsme se seznámili na pracovišti. On byl s Města já z Bystřice, odkud jsem každý den dojížděla. Krátce po našem prvním setkání jsme zjistili, že si spolu máme stále co říci a rozhodli se pro společný život ve dvou.

Společná setkání v práci i po ní, na střídačku v obou městech, nás více spojovala.

Brzy po svatbě jsme měli být tři a začali jsme řešit naši bytovou situaci. U jeho rodičů jsme neměli moc soukromí a neustálé války se tchánovci mne utvrzovaly, že být sami bude to nejlepší pro nás, pro všechny.

Sehnala jsem podnájem v garsonce ve Městě a těšila se na příchod miminka, u kterého jsem tajně doufala, že to bude holčička.

Manžel má časově náročnou práci, ale moje dcerka mi vynahrazovala ty chvíle samoty. Užívala jsem si jí, mateřské a našeho malého hnízdečka. A naše láska tu byla cítit v každém pokoji a z nás samotných. Jak dcerka rostla a já se měla vrátit do práce, rozhodli jsme se pro větší bydlení na druhém konci Města, blíže školky, školy, práce. Přestěhovali jsme se do nového, ale stále jsem nemohla zapomenout  na náš minulý byteček, ve kterém jsme začínali. Naše první společně večeře, snídaně, obědy. První krůčky dcerky, její slovíčka, první úrazy.

Po prvním přestěhování následovalo druhé a snad již poslední. Změna byla pouze v tom, že přibyl další člen rodiny, syn.

Často se svými dětmi chodím koukat do oken, kde jsme začínali a vyprávím jim, jak krásné to bylo a jak krásné je to i nyní, kdy jsou větší a mohu s nimi mluvit o věcech, které poznají, až vyrostou.

Že domov je tam, kde jsme my a kde jsme šťastní.

Libis

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To jste napsala krásně a myslím, že s vámi budou všechny čtenářky souhlasit. Nezáleží kde, ale s kým bydlíme.

Myslíte si to také, milé ženy-in? Nebo máte snad jiný názor? Jak vzpomínáte na své první hnízdečko? Začínala jste v něm bydlet sama, s kamarádkami, nebo s partnerem? Co vám utkvělo v nejvíc paměti? Co se vám vybaví, když se řekne první byt? Napište nám na dnešní téma. Pošlete třeba fotografii, pokud ji ještě máte.

Na vaše příspěvky se budeme těšit na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama