5bab570b891d1obrazek.jpgZ kolekce: Zara

Nekopírujte! Vneste do domu svůj vlastní styl

  • Možná jste se již několikrát přistihla, jak se při návštěvě známých snažíte uložit do paměti každičký detail místnosti, kterým byste následně obohatila i svojí domácnost. Vždy se ale snažte vycházet ze svých vlastních potřeb a zvyklostí. Zaměřte se na barvy a materiály, které pozitivně ovlivňují vaší náladu, a neobklopujte se věcmi, které sice vypadají u sousedů v obýváku velice moderně, ale svým provedením vůbec neodpovídají vašemu stylu. Pak nejen že by doplněk nekorespondoval se zbytkem vaší místnosti, ale okopírovaný vzhled by vás samotné po chvíli omrzel.

5bab555a09a73obrazek.jpgZ kolekce: H&M home

5bab562437d3eobrazek.jpg
Z kolekce: Cellbes

Barevná pravidla

  • Pokud máte ráda pestré barvy, ale nejste si jistá, jak je v prostoru vhodně kombinovat, vsaďte na pravidlo 60-30-10. Tento procentuální poměr udává tři základní barvy, z nichž jedna je dominantní a měla by být použita na 60 % povrchů v interiéru, další na 30 % a zbylých 10 % je vyhraněno pro barevný mix. V praxi se tak číslovka 60 řadí k barvě zdí, nábytku a podlah, 30 k barvám textilních doplňků, koberců, rámečků či svítidel a 10 v sobě zahrnuje výrazný prvek, který místnosti dodá potřebnou hravost a osobitost.

5bab5417b0bf1obrazek.jpg
5bab544020586obrazek.jpgZ kolekce: J-line 

Nesmrtelné kombinace

  • Mnoho lidí se ve snaze zateplit svůj domov uchyluje k vymalování interiéru sytými barvami v teplých odstínech jako je hnědá nebo meruňková. Takové barevné schéma je ovšem velice těžké dále sladit s ostatními prvky v místnosti, proto je vhodnější aplikovat na stěny neutrální odstíny jako je bílá, světle šedá nebo krémová. Aby však prostor nevypadal příliš sterilně a mdle, pokuste se jej vybavit nábytkem ve výrazném odstínu či nápadném designu. „Jestli toužíte po moderním interiéru, který bude barevně korespondovat s neutrálními plochami zdí a podlah, ale zároveň dodá prostoru potřebný šmrnc a pocit útulna, vsaďte na kvalitní dřevěný nábytek. Jeho nadčasový design a možnost nechat si jej vytvořit zcela na míru co se rozměrů i barevnosti týče, z něj dělá ideální základnu pro každý styl a interiér,“ popisuje Pavel Kružík, odborník na dřevěný nábytek a majitel rodinné společnosti PK interiér.

5bab53e17fb7cobrazek.jpgZ kolekce: PK interiér