Z kolekce: Zara

Nekopírujte! Vneste do domu svůj vlastní styl

  • Možná jste se již několikrát přistihla, jak se při návštěvě známých snažíte uložit do paměti každičký detail místnosti, kterým byste následně obohatila i svojí domácnost. Vždy se ale snažte vycházet ze svých vlastních potřeb a zvyklostí. Zaměřte se na barvy a materiály, které pozitivně ovlivňují vaší náladu, a neobklopujte se věcmi, které sice vypadají u sousedů v obýváku velice moderně, ale svým provedením vůbec neodpovídají vašemu stylu. Pak nejen že by doplněk nekorespondoval se zbytkem vaší místnosti, ale okopírovaný vzhled by vás samotné po chvíli omrzel.

Z kolekce: H&M home


Z kolekce: Cellbes

Barevná pravidla

  • Pokud máte ráda pestré barvy, ale nejste si jistá, jak je v prostoru vhodně kombinovat, vsaďte na pravidlo 60-30-10. Tento procentuální poměr udává tři základní barvy, z nichž jedna je dominantní a měla by být použita na 60 % povrchů v interiéru, další na 30 % a zbylých 10 % je vyhraněno pro barevný mix. V praxi se tak číslovka 60 řadí k barvě zdí, nábytku a podlah, 30 k barvám textilních doplňků, koberců, rámečků či svítidel a 10 v sobě zahrnuje výrazný prvek, který místnosti dodá potřebnou hravost a osobitost.


Z kolekce: J-line 

Nesmrtelné kombinace

  • Mnoho lidí se ve snaze zateplit svůj domov uchyluje k vymalování interiéru sytými barvami v teplých odstínech jako je hnědá nebo meruňková. Takové barevné schéma je ovšem velice těžké dále sladit s ostatními prvky v místnosti, proto je vhodnější aplikovat na stěny neutrální odstíny jako je bílá, světle šedá nebo krémová. Aby však prostor nevypadal příliš sterilně a mdle, pokuste se jej vybavit nábytkem ve výrazném odstínu či nápadném designu. „Jestli toužíte po moderním interiéru, který bude barevně korespondovat s neutrálními plochami zdí a podlah, ale zároveň dodá prostoru potřebný šmrnc a pocit útulna, vsaďte na kvalitní dřevěný nábytek. Jeho nadčasový design a možnost nechat si jej vytvořit zcela na míru co se rozměrů i barevnosti týče, z něj dělá ideální základnu pro každý styl a interiér,“ popisuje Pavel Kružík, odborník na dřevěný nábytek a majitel rodinné společnosti PK interiér.

Z kolekce: PK interiér

Reklama