h1.jpg

Jídelní stůl jako jediné místo, kde se rodiny opravdu sejdou

V dnešní chaotické době je v mnoha případech velmi složité najít si čas, aby se celá rodina společně sešla a strávila spolu aspoň pár chvil. Jedním z takových zvláštních okamžiků může být třeba nedělní oběd, pokud vám to přes týden nevychází. Čímž, se dostáváme k jednomu ústřednímu bodu těchto setkání, a tím je jídelní stůl. Jak vybrat jídelní stůl, aby pasoval do vaší kuchyně či jídelny a zároveň poskytoval dostatek prostoru a pohodlí? Je to poměrně těžká otázka. Existuje však pár tipů, se kterými to bude jednodušší.

h2.jpg

Kolik se vás u stolu sejde?

Základní otázkou by při výběru kuchyňského stolu mělo být, kolik lidí u něj bude pravidelně jíst. Samozřejmě, že většina lidí je především v panelákových bytech limitována prostorem, ale jíst na etapy, nikomu neprospívá. Abyste se u stolu pohodlně najedli a nevadilo vám zde trávit čas, je vhodné, aby měl každý osobní prostor v minimální šíři aspoň 60 cm, pohodlí je pak zaručeno s 80 cm šíře.

Jaký tvar stolu byste si přáli?

V domácnostech se můžete nejčastěji setkat s třemi typy stolů, a to čtvercovým, obdélníkovým a kulatým. Vybírat si samozřejmě můžete podle vlastních priorit, vhodné je však mít na paměti, že kulatý stůl zabere mnoho místa. Obdélníkový a čtvercový stůl pak nenabízejí příliš mnoho prostoru při servírování pokrmů v ozdobných mísách do středu stolu.

h3.jpg

Dejte pozor na jeho stabilitu

Při výběru stolu do jídelny či kuchyně byste si měli dát pozor na jeho stabilitu. Vždy se může stát, že někdo při usedání k tabuli zavadí o nohu a rozlité nápoje či omáčka jsou nasnadě, pokud nebude stůl opravdu stabilní.

Nejen po vydatném obědu či večeři se hodí místo, kde můžete relaxovat

Nejen v práci, ale i doma na každého čeká každý den pořádná dávka stresu a shonu. Čím více se pak snažíte všechno udělat v pohodě, tím více to většinou nejde. Vhodné tak je najít si doma vlastní místo na odpočinek, kde budete sami jen se svými myšlenkami. V tomto ohledu se stále častěji prosazují křesla, která poskytnou potřebnou oporu nejen vašemu pohybovému aparátu, ale i duši.

Pokud trpíte nedostatkem pohybu nebo naopak přetěžujete své tělo, mohlo by vám pomoci nejen k psychické pohodě, ale i lepšímu fyzickému zdraví masážní křeslo. Pomůže vám třeba se ztuhlou šíjí a dalším svalovým napětím, které se dnes stává civilizační chorobou a posílá i jinak zdravé mladé lidi do ordinací lékařů.

Navíc i masážní křeslo může být opravdu krásný designový kousek, jež se stane ozdobou obývacího pokoje nebo pracovny. A potěší vás tak i na pohled!