Nádherný ostrov Haiti – historicky Hispaniola, jehož větší východní část zabírá Dominikánská republika, je proslulý širokými slunnými plážemi s bílým pískem, které jsou lemovány bujnou tropickou vegetací nejrůznějších forem a tvarů. Ostrov má velice příjemné klima a množství historických památek z dob Kryštofa Kolumba. Pokud hledáte romantickou a bezstarostnou dovolenou strávenou v typické karibské atmosféře na pláži pod palmami se skvělými službami špičkových hotelů All Inclusive (tento systém služeb „vše v ceně“ se tu narodil), Dominikánská republika Vám tyto požadavky splní beze zbytku. Ještě dlouho po návratu se necháte unášet vzpomínkami na toto nezapomenutelné místo.

Punta Cana - Playa Bávaro

Lokalita Punta Cana byla ještě nedávno neznámou částí pobřeží na jihovýchodě ostrova, zarostlou bambusovými houštinami a z větší části nedostupnou. Turistický potenciál, který nabízejí zejména překrásné bělostné pláže, však nezůstal nevyužit. Celá oblast zaznamenala v posledních letech bouřlivý rozvoj. Na pláži Bávaro v letovisku Punta Cana se nachází přes 40 rozsáhlých turistických komplexů, jež snesou nejpřísnější měřítka. Celá 30kilometrová pláž je ideálním místem pro všechny druhy vodních sportů a pro večerní romantické procházky. Punta Cana se díky nádherné pláži a úrovni turistických služeb stala jedním z nejvyhledávanějších letovisek v celém Karibiku.

Juan Dolio - Boca Chica

Známá letoviska s mezinárodní atmosférou se nacházejí 30-60 km od hlavního města Santo Domingo na jižním karibském pobřeží ostrova. Pláž v Juan Doliu je dlouhá písčitá, místy přerušovaná výběžky korálového útesu. Doporučujeme proto používat obuv do vody. Pláž v zálivu Boca Chica je písčitá a klidné moře a pozvolný vstup do vody jsou vhodné i pro děti či neplavce. Vzhledem k blízkosti hlavního města jsou tato letoviska ideálním výchozím místem k poznání ostrova a místních obyvatel. Blízký ostrov Saona je přírodní rezervací a potápění v jeho okolí je skutečným zážitkem.

Bayahibe

V okolí malé rybářské vesničky Bayahibe vyrostlo na krásné bělostné karibské pláži jen několik hotelových komplexů vysoké úrovně. Oblast se nachází přímo naproti ostrovu Saona na okraji přírodní rezervace, což zaručuje opravdu pěkné přírodní prostředí a nádherné klidné moře. Oblastní centrum La Romana s letištěm, na kterém přistávají charterové lety z Prahy, a vyhlášené luxusní turistické středisko Casa de Campo je přitom na dosah, jen asi 20 minut cesty. V komplexu Casa de Campo stojící vily amerických boháčů a představitelů showbusinessu, např. Franka Sinatry, umělecká vesnička Altos de Chavón na hraně kaňonu řeky Río Chavón – dějiště mnoha hollywoodských dobrodružných filmů, proslulá golfová hřiště Teeth of the Dog a Links, amfiteátr, v němž pořádají koncerty největší hvězdy amerického uměleckého nebe popové scény, to je jen několik místních lákadel.

Samaná

Poloostrov s přilehlým zálivem na severovýchodním pobřeží Dominikánské republiky byl ještě zcela nedávno turisticky prakticky neobjevenou oblastí. Doslova v posledních měsících se tento takřka nedotčený kout nádherné tropické přírody začíná otevírat mezinárodní turistice s tím, jak bylo zprovozněno v roce 2007 mezinárodní letiště Samaná a několik hotelů nejvyšší úrovně pod správou prestižní španělské hotelové sítě Bahía Principe. Obdivovat lze zdejší úžasné pláže, krásnou tropickou vegetaci, protkanou vodními toky s vodopády i ojedinělé divadlo, které v zálivu každoročně mezi prosincem a březnem připravují obrovské velryby, které sem připlouvají vyvést potomstvo. Členité pobřeží je plné krásných míst a k návštěvě zve i snový ostrůvek Cayo Levantado – ostrov Bacardi, kde se tradičně natáčejí reklamy na tento oblíbený karibský rum.

Vybrali byste si místo pro svou dovolenou? Dokážete si představit šumění vln a průhledné moře??? Pak se seberte a leťte!

Naše tipy na dovolenou do Dominikány od cestovní kanceláře Eximtours

Punta Cana - Playa Bávalo  Hotel Barcelo Bávaro Beach & Caribe All Inclusive

Oba hotely leží v rozsáhlé udržované zahradě přímo u pláže. Po areálu se můžete svézt vláčkem Barcelo Express, který spojuje celý rozsáhlý komplex hotelů; golfové hřiště a další vybavení komplexu. Hotel těží z výhod velikého mimořádně dobře vybaveného komplexu, nabízejícího vše, co patří ke strávení pohodlné nebo aktivní dovolené v luxusním prostředí.

Více najdete zde

Punta Cana - Playa Bávaro Hotel Barcelo Bávaro Palace All Inclusive

Tradiční značka kvality na proslulé dominikánské pláži Bávaro. Hotel je součástí velmi rozsáhlého komplexu celkem 5 hotelů Barcelo; které mají mimořádně velkorysé zázemí. Celkem šest tříposchoďových budov hotelu tvoří uzavřený celek u nádherné palmami stíněné pláže u křišťálových vod Karibiku. Výhodou hotelu je exkluzivita polohy a služeb kombinovaná s mimořádně bohatým zázemím aktivit a vybavení; které je součástí celého rozsáhlého komplexu hotelů Barcelo Bávaro.

Více najdete zde

Punta Cana - Playa Bávaro Hotel Gran Bahía Príncipe Bávaro All Inclusive

Součást luxusního resortu Gran Bahía Principe (v jeho rámci jsou hotely Gran Bahía Principe Punta Cana; Gran Bahía Principe Bávaro a jejich exkluzivní součásti Hacienda Club a Golden Club; které jsou k dispozici na vyžádání za příplatek) v jižní části letoviska Playa Bávaro. Hotel byl dostavěn v roce 2005. Pavilóny v koloniálním stylu s pohodlnými pokoji standardu junior suite leží v zahradě; která ústí na terasu s bazény a nádhernou pláž; kterou hotel spravuje v délce přes 500 metrů. Resort vysoké úrovně s výborným výběrem a kvalitou poskytovaných služeb. Stejně jako hosté vedlejšího hotelu Gran Bahía Principe Punta Cana mohou i klienti hotelu Gran Bahía Principe Bávaro využít služeb vesničky Pueblo Principe s obchůdky; bary a kavárnou. Hotel je určen pro náročnou klientelu.

Více zde

La Romana Gran Bahía Principe La Romana All Inclusive

Jeden z nejlepších hotelových komplexů na jižním pobřeží; přímo u pláže El Mortero. Hotel se po kompletní rekonstrukci prestižním španělským hotelovým řetězcem Bahía Principe otevírá hostům v listopadu 2007. Rozsáhlý komplex tvořený 25 dvou a třípodlažními vilami s celkem 400 pokoji typu Junior Suite je doplněn „typickou dominikánskou" vesničkou Pueblo Príncipe; která slouží jako svého druhu originální nákupní a zábavní centrum hotelu. Výhodou hotelu je krátký transfer z letiště i jeho poloha mezi hlavním městem Santo Domingo a prestižním mezinárodním resortem Casa de Campo s nejvyhlášenějším golfovým hřištěm Teeth of the Dog u města La Romana. Hotel nabízí dobré zázemí pro klidnou i aktivní dovolenou

Více zde

Pokud budete chtít vyrazit do Dominikánské republiky, můžete kontaktovat cestovní kancelář EximTours www.eximtours.cz