Lázně Kostelec u Zlína poskytují všestrannou péči o lidské tělo i duši. Lázně jsou bohaté na léčivé prameny s vysokým obsahem sirovodíků. Díky tomu se zde léčí nejen pohybové ústrojí a revmatismus, ale rovněž různá kožní onemocnění, jako jsou ekzémy, lupénka či akné. Profesionální péče ale není to jediné, co si lze v Kostelci užít. Okolí Zlína dokázalo vždy navodit pocit pohody a klidu a poskytuje mnoho možností odpočinku a vyžití pro všechny generace. Přinášíme vám zajímavé tipy, kam vyrazit s dětmi za dobrodružstvím, nebo kam se vydat na kolo či na poklidný pěší výlet.

Hotel Lázně Kostelec

Rekreační areál Hotel Lázně Kostelec se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů a nabízí celoroční možnosti vyžití při víkendových, týdenních i vícedenních pobytech. Poloha lázeňského areálu je ideální zejména pro pohodové procházky s nádherným výhledem do okolní krajiny, ale rovněž pro náročnější turistiku a cykloturistiku. Lázeňským areálem prochází nově vybudovaná cyklostezka, která vede až do nedalekého Zlína. Kosteleckým údolím je možné vyrazit na výlet do ZOO Lešná.  Milovníci delších procházek pak mohou dále pokračovat třeba na hrad Lukov, nebo se vydat okolo vodní nádrže ve Fryštáku zpět do lázeňského areálu.

ZOO Lešná láká především rodiny s dětmi. Zlínská ZOO je druhá nejnavštěvovanější zoologická zahrada v České republice. Každoročně do ní zavítá přes 600 000 návštěvníků. Vodní nádrž Fryšták je rájem pro rybáře. Průzračně čistá voda láká především v horkém létě ke koupání, to je zde však zakázáno. Kompenzaci letního osvěžení poskytují procházky v lesích na úbočích nevysokých kopců, které lemují břeh přehrady.

Hotel Lázně Kostelec

Zájemci o sportovní vyžití mají v lázeňském areálu k dispozici devítijamkové golfové hřiště, tréninkové odpaliště, cvičný chipping a putting green s písečným bunkerem. Dále je zde venkovní bazén, sauna, hřiště na tenis a volejbal i minigolf. Venkovní bazén je vyhřívaný na teplotu 26–28 °C a je v provozu od začátku května do konce září.

Také 5 km vzdálený Zlín rozhodně stojí za návštěvu. O východomoravské krajské metropoli se říká, že je městem jedinečné architektury. Za symbol Zlína je už od doby svého dokončení v roce 1938 považována 77,5 metrů vysoká správní budova č. 21 firmy Baťa, tzv. zlínský mrakodrap. Rovněž Kroměříž je město, které láká turisty. Věhlas městu přinesly unikátní památky, zejména Arcibiskupský zámek, Květná zahrada a Podzámecká zahrada, které jsou zapsané od roku 1998 na prestižním seznamu UNESCO a patří k nejnavštěvovanějším památkám v České republice.

Hotel Lázně Kostelec

Milovníci památek a historie by si neměli nechat ujít také město Hostýn a Basiliku minor. Hostýn je se svou mariánskou svatyní nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě a po Velehradě také nejpamátnějším. V expozicích Svatohostýnského muzea se představuje historický vývoj Hostýna od prehistorie až po současnost. Za zhlédnutí stojí také větrný Mlýn Štípa, Hrad Malenovice nebo Zámek Holešov s francouzským parkem a vodními kanály.

Hotel Lázně Kostelec