Máte ráda v uklízení systém? Potom se vám bude jistě líbit způsob uklízení čtenářky Elizy. Rozděluje si domácnost na oblasti a každá má při uklízení jinou prioritu...

Líbí se vám Elizin systém?


Moc ráda bych bydlela někde, kde se snadno uklízí, ale v současnosti to nejde. Po 8 půl hodině v práci mi zbývá energie tak akorát na to nakoupit, uvařit a upadnout ať si mě dítě zevnitř okopává, jak chce. Na večerní hygienu se musím přemlouvat, ale to se nedá nic dělat, neosprchované se mi špatně spí. Bohužel, ani o víkendu úklid nezvládám, protože funguju na stavbě nového hnízdečka jako cattering - vařím, myju nádobí a navíc uklízím aby se dalo projít, sednout a lehnout. Děláme sádrokartony a chystáme se na dlažby. Kdo nezažil, nepochopí všude pronikající prach z řezání, úprav a broušení desek. Takže jsem svoji představu pořádku omezila na několik oblastí.

Oblast první - pracovní stůl v kuchyni a jídelní stůl. Jestli opravdu něco nemůžu, tak je to upatlaný stůl na kterém se vaří nebo konzumuje jídlo. Takže než se pustím do vaření, uklízím kuchyni, protože i když byla uklizená po vaření, stejně to dlouho nevydrží. Obdobně utírám jídelní stůl.

Oblast druhá je umyvadlo, vana a toaleta. Kohoutky ani dlaždičky nemusí být nablýskané, ale umatlané umyvadlo mě vadí. A jelikož vadí jenom mě, jsem to já kdo ho umeje. To už je život.

Ostatní oblasti úklidu řeším buď nárazově, nebo průběžně. Ponožky a trika na podlaze už jen suverénně odkopnu (já je tam nedala, to ON) a jednou za čas roztřídím co se nahromadilo na stole - knížky, účtenky, reklamy a ostatní hůře identifikovatelné věci. Jednu věc už ale bojkotuju. Pod dojmem, že už se co nevidět budeme stěhovat, jsem přes rok neumyla okna. A nebudu je mýt, vždyť už se budeme za pár týdnů stěhovat. :-)

Klidně budu uklízet, ale až na to bude čas a prostor. Kdysi jsem mívala byteček nablýskaný a stejně to nemělo na trvanlivost vztahu vliv. Dneska radši strávím víc času chystáním večeře (láska přece prochází žaludkem) nebo někam jdeme společně. Je to příjemnější pro oba a muži stejně obvykle tu pavučinu v rohu přehlédnou. Hlavně že nepřehlédne mě. Tak co bych se stresovala.

Eliza

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne dnes zní „Vztah k pořádku: Bordelář vs. puntičkář“

Jaký je váš vztah k pořádku, respektive nepořádku? Jste bordelář, nebo puntičkář?

Odpovídejte mi na tuto otázku e-mailem do redakční pošty (viz kontakt níže). Odpověď samozřejmě můžete okořenit nějakou pikantní historkou a vlastní zkušeností. Pokud chcete získat krásný dárek, rozepište se více, protože šanci na odměnu za příspěvek k dennímu tématu budou mít pouze ty z vás, jejichž příspěvek bude alespoň tak dlouhý, jako je tento odstavec. A co můžete získat? Oním krásným dárkem jsou teploučké zelené papučky (důchodky), rukavice-chňapka a modré tričko k seriálu Přešlapy.

Reklama