Zvířátko vedle sebe potřebuje každý. Ať už pro ochranu svého domova, pro zbavení stresu pohlazením. Děti se zase jejich chovem naučí o někoho postarat. Zvířátka se k různým znamením hodí lépe. Víte, která by šla k vám?

animal

Beran

Jako lehce cholerické osobnosti potřebujete vedle sebe zvířata, která mají silné charaktery. Obdivujete jejich sílu a rozhodnost, což bývá typické pro psy jako jsou němečtí ovčáci, buldoci nebo pitbulteriéři. Taky si rádi doma prohlížíte barevné rybky, třeba japonského kapra nebo neonky, které vás zase uklidňují. Obecně jste skvělí chovatelé, i přímo v ZOO!Tam obdivujete hlavně divoké šelmy, nejvíc tygry a některé máte nejspíš i doma v kleci.

Býk

Dá se tvrdit, že se zvířátky se cítíte přirozeně. Měli byste žít na vesnici, velké množství z vás dokáže být kvalitními farmáři. I volně se pasoucí krávy vám často působí radost ze života. Nebráníte se ani jiným hospodářským zvířatům, se kterými se dá setkávat na venkovském dvorku, hlavně musí být klidnější i pěkná. Mezi psy vám vyhovují rasy jako boxeři a třeba i psy-srnky, často se s nimi potřebujete mazlit a věnovat se jejich elegantní úpravě.

Blíženci

Rádi chováte zvířátka, se kterými bývá skutečná legrace. Proto se dobře staráte o mláďata, se kterými si porozumíte ihned a vymýšlíte spolu spoustu her. Zajímá vás i chov holubů i různých druhů andulek. Zvlášť, pokud bydlíte v rodinném domku, kde můžete mít voliéru. Ze psů vám vyhovují jezevčíci a další drobní, rádi se vždy vydáte na pohodovou procházku, při které si toužíte popovídat. Rádi si koupíte i křečky, které klidně učíte akrobatické kousky.

Rak

Ke zvířatům cítíte silný vztah, protože máte bytostné místo na venkov . Doma zase chováte přirozeně hospodářská zvířata jako husy nebo kachny, nebo přímo vepře. Všechna umíte pořádně vykrmit. Jako své mazlíčky si pořizujete i králíky, ke kterým se s chutí mazlíte. Ze všech zvířátek však nejlépe rozumíte kočkám. Jsou vám blízké svým chováním, touhou po svobodě a schopností regulovat vaše nálady. Předením vám pomáhají i při neklidném spánku.

Lev

Domácí miláčci by měli mít schopnost vás reprezentovat. Přivítáte tedy, že vás jejich hravé chování a elegance uvede do středu pozornosti a taky umožní seznamovat se s druhým pohlavím. Zvířata učíte poslouchat vaše rozkazy, baví vás to především u psů rasy kokršpaněl, irský setr nebo zase útočnějších dobrmanů. Obdivujete však kočkovité tvory, i lvy a levharty, ale neradi je vidíte bez svobody pohybu. Rádi si vyjedete na safari, někdy stačí i cirkus.

Panna

Jako chovatelé zvířat jste velmi kvalitní. Málokdo má pro domácí miláčky takové pochopení. Skvěle se o ně staráte, hlavně v oblasti krmení a péče o srst nebo tlapky. Ve stresu, který máte během všedních dnů se taky často potřebujete ke zvířatům přitulit, ať už jde o čivavu nebo velkého bernardýna. Radost vám udělají i drobní a vtipní hlodavci, i pokud bydlíte v malém bytě a čtete si. I slepice patří na vaší venkovskou zahradu, máte v oblibě přirozenost.

Váhy

Máte potřebu udržovat si domácí pohodu. Proto vám působí radost taková zvířata, která bývají temperamentní, zároveň však příjemná. Mezi psy k nim patří hlavně kolie, které vám vyhovují svou povahou i krásou, podobně jako dalmatini. Tyto rasy bývají učenlivé, dokážou se chovat i dost hravě a čtveračivě, jako vy. Taky u svých domků často krmíte ptáky. Potěšení vám dělá jejich zpěv, ať už jde o slavíky nebo hrdličky. Od domova nikdy neodháníte ani vlaštovky.

Štír

Radost vám působí hlavně různé druhy vodních živočichů a ryb. V sádkách u domku proto můžete chovat lososy i štiky, doma zase ozdobné skaláry nebo perlové ryby. Někteří z vás se vyžívají i v různých druzích hadů a plazů, takže si doma klidně zařídíte i terárium. Zvláštní vztah však cítíte k divoké lesní zvěři, jako jsou jeleni a srnci a dravcům. Proto se často stáváte lovci a líbí se vám romantika okolo. Většinou se je tak jen vydáváte obdivovat do lesa.

Střelec

Jako člověk jste zrozený pro aktivní život na venkově. Zvířata k nám patří přirozeně, i když pocházejí z domova nebo exotických krajin. Radost vám dělají vlkodavové i afghánští chrti, líbí se vám jejich sportovní povaha a energie. Obecně taky ladíte ke koním, na jízdu po krajině vám vyhovují hlavně arabové a angličtí plnokrevníci. Pobýváte rádi ve stájích a jako jejich ošetřovatelé jste šťastní. S chutí jezdíte i na safari za slony, taky většími šelmami jako gepardi.

Kozoroh

Ve vztahu k zvířatům si dlouho vybíráte. Pokud si k nim však najdete pevné pouto, dokážete spolu přímo srůst. Ať už se to týká kavkazského nebo salašnického psa, stejně tak ale celých stád koz a ovcí, pro které máte jako chovatelé velké nadání, třeba jen v okolí své chaty. Především ale patříte k perfektním entomologům. Málokdo se tak vyzná ve veškerém hmyzu na vlastní zahradě a louce, jako jsou mravenci, sarančata a cvrčci, nebo aktivní včely. Líbí se vám i sovy.

Vodnář

Vaše chování bývá netypické. Neradi vidíte zvířata „uvězněná“ v klecích ZOO i cirkusu. Blízko máte k živočichům, která se dobře cítí v městském prostředí. Patří k nim takové psí rasy jako třeba pražský krysařík a retrívři. Po práci vás uvolní exotičtí papoušci, které rádi učíte mluvit. Vašimi zvláštními oblíbenci jsou delfíni, kteří mohou pobývat v bazénech a motýli, které s chutí pozorujete za svou zahradou. Návštěvy ale někdy rádi překvapíte i něčím jedovatým v teráriu.

Ryby

Jste dobří chovatelé raněných zvířat v záchranných stanicích. Je na vás spolehnutí a ošetřování slabých tvorů si užíváte. Už jako malé děti jste ale nejspíš chovali i rybičky. Čím byly barevnější a exotičtější, o to vám přinášely větší radost. I další vodní zvířata a ptáci se u vás mají dobře, hlavně v rybníčcích. Když se naskytne možnost, chováte i zvířata s velkou možností pohybu, jako jsou koně. Zajímají vás však i ještěrky, čolci, nebo velcí vodní tvorové.

Váš astrolog David

autor je členem Věštírny Květy Fialové
www.vykladzive.cz

Reklama