Z kaviáru

Kaviár je pokrm z jiker, pro někoho je pochoutkou, někdo ho nemůže ani cítit. Ať tak či tak, na pleti dělá zázraky. Ne nadarmo se z něj vyrábí předražené krémy. Ty ale kupovat nemusíte. Pravý kaviár je velmi drahý, pro účely pleťové masky bude stačit ten z lososovitých ryb. Koupíte ho ve specializovaných obchodech, ale třeba i na online nákupních platformách. Stojí okolo 300 Kč za 100g. Jikry obsahují vitamíny A, E, D i B. Neoplodněné vajíčko obsahuje zkrátka všechny látky důležité ke stvoření nového života (k tvorbě buněk), takže i vaše pleť po něm bude vypadat jako nová! Kdo nevyzkouší, neuvěří!
604213b1bf957obrazek.png
Foto: Shutterstock

Kaviár podporuje tvorbu kolagenu, chrání pleť před předčasným stárnutím, pomáhá regeneraci pleťových buněk a zlepšuje strukturu pleti. Když už budete u aplikace, pár vajíček nezapomeňte i sníst, ať tělu dodáte vitamíny i zevnitř.

Aplikace: Vezměte si do ruky deset jiker a propíchněte je špendlíkem. Potom je lehce zmáčkněte, aby z nich vytekla šťáva. Tu aplikujte na předem vyčištěnou, nejlépe napařenou pokožku. Maska bude velmi rychle zasychat a stahovat pleť, někdy to může být i nepříjemné. Vydržte ji nechat působit dvacet minut. Poté obličej opláchněte vlažnou vodou.

Z růže

Jako z růže květ. Přirovnání, které se používá pro krásné ženy a dívky. A není se čemu divit. Růže má antibakteriální, antioxidační a hydratační vlastnosti. Její okvětní lístky dokážou zmírnit akné, malé jizvičky a drobné vrásky. Navíc krásně voní!
6042147bd600dobrazek.png
Foto: Shutterstock

Aplikace: Rozmačkejte 15 okvětních lístků červené růže se lžičkou jogurtu a směs naneste na obličej. Nechte působit půl hodiny.
Tip: Napusťte si vanu a zbytek okvětních plátku naházejte do vody!

Z ibišku a aloe vera

Pokojové květiny se těší poslední roky velké popularitě. Některé můžeme využít i jinak než jako zelenou dekoraci. O blahodárných účincích aloe vera už dávno víme, ale věděly jste, že můžete omládnout po ibišku? Ibišek je bohatý na alfa hydroxykyseliny, které pomáhají regenerovat kožní buňky. Jeho šťáva tedy dokáže pořádně vypnout pleť!
604215338fafeobrazek.png
Foto: Shutterstock

Aplikce: Listy z ibišku vložte do mixéru společně s kouskem aloe vera. Přijdete trochu olivového oleje a vše rozmixujte na jemnou kaši. Tu naneste na pleť a nechte působit zhruba 20 minut!

Reklama