I to je jistě důvodem, proč se Češi vrátili do kuchyně. Ta začíná hrát důležitou roli a stává se z ní místo pro setkávání i experimenty. Vaření je novou formou zážitku a trendem, který si užíváme. Jaké změny to přineslo do našich kuchyní?

Bez kompromisů v kvalitě
Stále více lidí klade důraz na kvalitu připravovaných surovin a jejich původ. Upřednostňují potraviny s dohledatelným původem a ověřenou kvalitou a začínají přemýšlet nad tím, co jedí. Lidé chtějí mít zkrátka jasno – a to nejen o složení potravin či kalorické hodnotě, ale například také o tom, jaký dopad má produkt na životní prostředí. Vypadá to, že se pomalu blíží konec éry neplnohodnotných polotovarů a mražených výrobků.

Domácí vaření

Vařit si jídlo doma je opět v kurzu, z vaření se pro Čechy stala zábava. Najít si požadovaný recept na internetu trvá jen pár sekund, v kuchyni je baví ale i experimentovat. Pochopili také, že příprava chutného jídla není otázkou složitosti receptu, ale kvalitních surovin. Lidé si začali jednotlivé chody plánovat a doma uvařený oběd vítězí nad návštěvou restaurací. Nejenže příprava domácího jídla je zdravá, šetří i naši peněženku.

Kvalitní vybavení
Se vzrůstající oblibou vaření začala také narůstat poptávka po kvalitním kulinářském vybavení. Domácí kuchaři pochopili, že pokud si koupí jeden dražší, prémiový výrobek, mohou si být jistí, že vydrží věky. Je jedno, zda se jedná o litinové hrnce nebo nerezové spotřebiče, cena jednotlivých výrobků hraje v tomto případě druhotnou roli. Se správným vybavením dosáhnete lepších výsledků a vaření vás bude bavit ještě o trochu víc.

Barvy v kuchyni

Po vlně minimalistických bílých kuchyní se o slovo hlásí opět barvy a možností, jak rozzářit svou kuchyni jsou spousty. Pokud se necítíte na barevnou kuchyňskou linku nebo dlaždičky, nezoufejte, svou kuchyň můžete oživit barevnými doplňky či spotřebiči. Skvělou volbou jsou kuchyňské spotřebiče SMEG a jejich kolekce 50´s style. Ta nabízí spotřebiče v hravých pastelových barvách i v těch nadčasových. „Malé domácí spotřebiče italské značky SMEG v sobě snoubí moderní technologie a krásný retro design. V jejich portfoliu najdete originální a stylové mixéry, kávovary, toustovače i další kuchyňské spotřebiče v moderních pastelových odstínech ale i v klasických barvách jako je černá, bílá a červená. Díky nim tak jednoduše osvěžíte vaši kuchyň nepřehlédnutelným designovým doplňkem, který vtiskne každému prostoru jedinečnou tvář,“ dodává Petra Kopecká, marketingová manažerka společnosti Potten & Pannen – Staněk.

Vaření jako společenská událost
Domácí vaření hraje v našich životech velkou roli a stal se z něj i populární koníček. V poslední době tak získávají na popularitě tzv. gastrokroužky. Ty jsou tvořeny partou přátel, kteří se rozhodli vzájemně si vařit. Přípravu hostiny má na starost vždy vybraný jednotlivec/pár a předávají si ji jako štafetu. Často si také navzájem předávají své osvědčené recepty.

Reklama