64142682d935eseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Domácí smetanový sýr
Vyrobit si doma vlastní smetanový sýr má několik výhod – je to levnější, přesně znáte složení, je čerstvý a můžete si ho doladit dle své chuti. A je to velmi jednoduché, takže to zvládne každý. Budete potřebovat pouze bílý jogurt (400 g) a smetanu ke šlehání (250 ml). To jsou dvě základní ingredience, bez kterého se výroba sýra neobejde. Pokud chcete, můžete přidat pro dochucení koření, bylinky, med nebo třeba ořechy. Pokud si něco ze surovin navíc vyberete, vždy je přimíchejte k jogurtu hned na začátku. Pak už stačí vše smíchat dohromady se smetanou ke šlehání a důkladně zamíchat. Směs přeneste do čisté utěrky nebo do plátýnka a udělejte uzlík, aby směs držela. Celé to pak dejte do cedníku nebo misky tak, aby mohla odkapávat tekutina. Takto nechte v lednici stát 24 hodin.

Po 24 hodinách obsah vyndejte a na dně si všimněte uvolněné syrovátky. Tu nevyhazujte a využijte ji třeba do pečení nebo ji vypijte – je zdravá a pomáhá při hubnutí. Samotný sýr přendejte do uzavíratelné nádoby a spotřebujte do 10 dnů. Dobrou chuť!

Do pomazánek
Jako základ do pomazánek se většinou používá tvaroh, jogurt, zakysaná smetana, majonéza nebo máslo. Tohle všechno můžete zapomenout, odteď přidávejte váš domácí smetanový sýr a povýšíte tak všechny pomazánky na úplně jiný level. Sýr je jemný a dá se kombinovat takřka se vším.

64182afe7dd1bblobid0.jpg
Foto: Shutterstock

Do dezertů
Do nepečených cheesecaků nebo pečených košíčků, skořicových šneků a šátečků také využijete již zmíněný smetanový sýr. Dokonce v italském tiramisu chutná výtečně. Chuti mascarpone se samozřejmě nic nevyrovná, ale pokud chcete ušetřit a nechcete tam dávat pomazánkové máslo, dejte tam náš sýr.

shutterstock-1478101139.jpg
Foto: Shutterstock

Do omáček
Na výrobu omáček nebo různých dipů se také bude skvěle hodit. Pokud stále hledáte postup na tu nejkrémovější a zároveň velmi jednoduchou omáčku na těstoviny, prozradíme vám to tajemství. Do orestovaného základu cibule a česneku přidejte náš domácí smetanový sýr a nebudete muset ani moc dlouho čekat, krémová hustá omáčka je na světě. Přidejte sýr, sušená rajčata, houby, bylinky, maso nebo cokoliv máte rádi a během deseti minut máte hotovo.

blobid1.jpg
Foto: Shutterstock

Využijete i v koupelně
Teď se možná divíte, ale smetanový sýr může být i výbornou maskou. Smíchejte ho s medem a třtinovým cukrem. Naneste na pleť, vmasírujte a použijte jako jemný peeling a nechte působit 10-15 minut. Opláchněte. Pleť bude nádherně vláčná a jemná.

Skvělým tipem je i použití sýru po spálení na sluníčku a to nejen, pokud zrovna nemáte Panthenol, protože na tento domácí sýr většinou nedostanete ani žádnou reakci a je to čistě přírodní. Jednoduše spálená místa sýrem pomažte a nechte působit. Výsledkem bude zklidněná, vyživená a hydratovaná pokožka.

Zdroj: Studie o syrovátce, autorka článku, Biggerbolderbaking