Jak to má s bydlením a náklady na bydlení čtenářka Lída? Dnes už je spokojená, dokonce i legrace si, díky tomu, že bydlí v domu, užije dost a dost...

Nájemnýho jsem se naplatila dost a dost. Byt byl ve staré zástavbě a vše tam bylo za ty roky dost nepoužitelné. A pokud bylo něco potřeba vyměnit, tak si pamatuji na moje nájezdy na domovní správu. Nevím, jestli jsem byla natolik otravná a chtěli se mě zbavit, že jsem si občas i nějakou součást domácnosti vydupala. Je pravda, že mě asi moc rádi nevidívali. Jenže postupem času se byt stával dražší a dražší a vlastně nám nepatřilo nic, z toho na co jsme docela dost platili.

Proto jsme se rozhodli a odešli jsme z obecního bytu, kde jsme nechali pár let svého života a větší část úspor za různé úpravy. Koupili jsme malý domek za městem a ten jsme si upravili k obrazu svému. Ano je pravda, že i ta údržba domku něco stojí, ale je náš. A to, co by jsme platila za pouhý nájem, to mohu dávat na vylepšení toho mého majetku A to není potřeba každý měsíc. Ano i tady platíme roční daň za něco, co je naše, ale naštěstí je to mnohem méně, než co se platí v obecním bytě za nájem.

Jsem nyní na rodičovské dovolené a tak není moc peněz na nějaké vyskakování, ale zatím máme to štěstí, že nám to docela stačí. Máme vše, co potřebujeme, syn má možnost se vyřádit na zahradě. Se sousedy máme také docela dobré vztahy. A jak jsme sousedy dokázali pobavit. Stačilo nám jedno urputně drzé prase, které si dokázalo otevřít i chlívek a běhat po zahradě. Sousedi měli Safari, no řekněte mohla by jsem to zažít v městském bytě.

Lída

Pozn.red.: Text neprošel jazykovou korekturou


Hrajte dnešní soutěž o 500 korun!


TÉMA DNE: NÁJEMNÉ

Posílejte mi své příběhy a zkušenosti...

  • ... o tom, kolik platíte za bydlení a jste-li spokojení.
  • ... kolik si myslíte, že by bylo přiměřené nájemné.
  • ... kolik vám zbývá na živobytí a zábavu, po zaplacení bydlení.
  • ... o tom, zda jste si vyřizovali hypotéku.
  • ... s osobním vlastnictvím.
  • ... se státním bytem.
  • ... s bytem u majitele.
  • ... veselé či špatné s majitelem samým.

Jak vidíte, téma je dnes docela široké. Zanadávejte si, postěžujte si, rozesmějte ostatní!

Reklama