Jestli vám připadá, že je vaše pleť mdlá, zašedlá, jako by bez života, anebo ji trápí nadměrný lesk, mastnota, akné, pigmentové skvrny, právě peeling by měl pro vás představovat ideální druh ošetření. My vás teď seznámíme se dvěma domácími peelingy, které vytvořili dva vyhlášení američtí dermatologové – Dr. Van Scott a Dr. Yu, zakladatelé lékařské kosmetiky NEOSTRATA®.
63fdca2aa7f40obrazek.jpg

Když chcete zářit a předcházet pigmentaci
63fdc9f32a031obrazek.jpgPro všechny typy pleti, které potřebují sjednotit a rozzářit tón, stejně jako předejít nežádoucí pigmentaci, je jako stvořený NEOSTRATA Dual Acid Brightening Peel. Jedná se o silný peeling s dvojitým účinkem, který kombinuje efekt chemického peelingu určeného k vyhlazení pleti s vysoce koncentrovanou kyselinou glykolovou (10 %), polyhydroxy kyselinami (10 %) a rozjasňujícími peptidy.

Peeling nanášejte na čistou a suchou pleť v obličeji, na krku a v dekoltu pomocí vatového tamponku, a to jednou až třikrát týdně, ideálně večer. Nechejte ho na pleti působit zhruba patnáct minut, poté ho opláchněte vodou. Během používání peelingu a ještě týden po něm navíc chraňte pleť přípravky s vysokým SPF.

63fdc9c472ad8obrazek.jpg


Pokud se vám ještě nechce stárnout
63fdca05a422aobrazek.jpgDruhý z domácích peelingů byl dermatology vyvinutý tak, aby výrazně hydratoval pleť a tím vyhlazoval vrásky, stimuloval přirozenou produkci kolagenu a v neposlední řadě projasňoval pokožku, stahoval a čistil póry, celkově zlepšoval její strukturu. Peeling NEOSTRATA Smooth Surface Glycolic Peel rovněž obsahuje kyselinu glykolovou (10 %), která podporuje refresh svrchní vrsty kůže, přitom se běžně vyskytuje například v cukrové třtině, ananasu, melounu nebo třeba v nezralých hroznech vína. Kromě této vyhlášené kyseliny pak peeling obsahuje i patentovanou složku Aminofil®. Ten pro změnu buduje přirozený objem pleti a viditelně redukuje jemné linky i hlubší vrásky na pleti.

A jak na jeho aplikaci? Peeling obsahuje 36 kúr. Před prvním použitím je vhodné přelít celý jeho obsah do kelímku s vatovými tampony (jsou součástí balení). Poté už jen vyjměte jeden z napuštěných vatových tamponů a přetřete s ním odlíčenou a vyčištěnou oblast obličeje, krku a dekoltu.

Při aplikaci peelingu se vyhýbejte oblasti rtů a očím. Roztok stačí jemně vetřít do pleti a nechat ho na ní zcela zaschnout. Poté na pokožku ještě aplikujte hydratační krém. Tento peeling nevyžaduje opláchnutí vodou ani neutralizaci. Při jeho používání se ale vyhýbejte slunci a pleť raději chraňte přípravkem s SPF 50.

Více o obou produktech na www.tarsio.cz.
63fdca49d655dobrazek.jpg