V týdnu od 19.4. do 25.4. bude hlavním tématem magazínu Žena – in domácí násilí. Proč zrovna toto téma? Protože je stále aktuální a velmi závažné. Myslíme si, že je potřeba o něm mluvit a zabývat se jím.

 

Je mnoho žen, které stále jsou anebo byly týrány. Některé z nich se již dokázaly z takového svazku vymanit, jiné trpí, ale odvahu učinit jednoznačné řešení, zatím nenašly. Brání jim v tom především strach, bojí se odsudku okolí či mají obavy z toho, jak zvládnou ekonomickou zátěž.

Důvodů, proč ženy zůstávají s agresivním partnerem, je celá řada. Rovněž tak je velmi široká škála způsobů, kterými jsou ženy týrány. Možná, že mezi námi žije i spousta žen, které týrány jsou, ale neuvědomují si to. Považují různé omezování a zasahování do svých práv za normální manželské soužití.

 

Protože bychom chtěli během výše zmíněného dubnového týdne obsáhnout co nejširší okruh problémů, které s domácím násilím souvisejí, dovolujeme si vás požádat o spolupráci.

Pokud jste se s domácím násilím setkali, napište nám, prosím, své zkušenosti. Uvítáme jakékoli vaše podněty, příběhy, pocity a náměty. Pište na tematydne@zena-in.cz své osobní prožitky, či prožitky někoho, kdo se s domácím násilím setkal a je vám velmi blízký.

Zaručujeme vám naprostou anonymitu! Nemusíte se bát prozrazení. Vaše příběhy pro nás budou velmi cenné a pomohou nám při naší práci.

 

Rovněž nabízíme konkrétní pomoc těm z vás, které v současné době žijí ve vztahu, kde se domácí násilí vyskytuje. Pokud budete chtít, můžeme vám zprostředkovat setkání s odborníky, kteří se vaší situací budou zabývat.

 

Předem děkujeme všem čtenářkám, které se naší výzvou budou zabývat a napíší nám své osobní zážitky. Věříme, že tak společně pomůžeme těm, pro které je manželský a partnerský život peklem.
Reklama