Výživné, bez tuku, delikátní. Co? Psí maso! Anebo, pokud máte raději husí stehno, můžete si, podle obrázků, které k našim zrakům doputovaly prostřednictvím médií, pořídit svůj oběd jako domácího mazlíčka a dovést tuto lásku vskutku „k dokonalosti“! Obě varianty jsou strašné!

Ve většině čínských měst stále hojně najdete tržnice, ve kterých se na váhu prodávají vykrmení psíci nejrůznějších ras.

p

Ročně se v Číně sní stovky milionů psů!

Číňané se dnes ale dušují, že tato kulinářská tradice není jejich původní model, ale že psí delikatesy do země přivezli Korejci.

Ono je asi jedno, kdo jim to poradil, když to vzali za své, ne?

Každopádně je, jak se zdá, celá Čína skutečně zemí, která si protimluví snad úplně ve všem. Nejspíš tato rasa miluje extrémy ve všech různých podobách.

Pokud totiž někdo není právě gurmánem přes pudlí kotletky, může si vybrat z jiného soudku.

Jestli se právě nechystá pudla poobědvat, může si z něho za mrzký peníz udělat třeba pandu nebo velblouda a ohromí sousedy možná víc než tajemnou nádivkou.

Barvení pejsků narůžovo, modro či zeleno už je prý málo.

p

Nyní vzrostla v čínských salonech poptávka po mnohem exotičtějších úpravách domácích mazlíčků.  

Je libo tygra?

Letos jsou v módě: ponožtičky s nápisem „Miluji Čínu“, kimona, sukýnky, ale hlavně barevné variace vskutku neuvěřitelné!

p

Takto zprzněného psíka můžete například ještě umístit do vychytané boudy v podobě karavanu, iglú, nebo co já vím, vydlabaného maxiořechu.

Na přání mu odborníci ještě klidně nalepí umělé nehty, nebo ho prostě vyzdobí podle přání.

Šikovné „kosmetičce“ trvá taková proměna zhruba dvě hodiny.

p

p

Pokud je člověk dostatečně šílený a zbavený soudnosti zcela a dokonale, může si z ubohého retrívra udělat například žirafu nebo tygra nebo zebru, na hlavu mu dát klobouk, na nohy fusekle s nápisem „China forever“, na krk třeba zlatou cihlu a jeho tlapky opatřit rudými nehty nebo kopyty. 

Jen si nejsem jistá, jestli to pak není jedno, jestli psa upraví jako kung-pao, nebo upraví takto.

A myslím, že je to jedno i samotným Číňanům, protože úcta k živému tvoru, vkus a soudnost jsou jim evidentně stejně blízké jako Eskymákovi fík.

Reklama