DSC_1436.jpg (118 KB)

Perfektní vychytávka na domácí limonády a čaje, je velká nádoba s kohoutkem, do které namícháte velké množství nápoje a potom si jen napouštíte do sklenic. Tyto nádoby seženete ve velikosti nejčastěji od tří do osmi litrů. Pro čtyřčlennou rodinu je ideální velikost 5 litrů. Takovou nádobu, když naplníte, tak ji za den určitě vypijete a naopak ještě doplníte.

Tyto nádoby mají víko, aby vám do nich nelétal hmyz. Doporučuji nádobu se stojánkem, je to praktické a nemusíte přemýšlet, kam ji umístíte, aby pod ni vešla sklenice. 

IMG_20180526_114130.jpg (2.02 MB)

Nezbytnou součástí domácích letních nápojů je led. Toho musíte mít v lednici zásobu, spotřeba je obrovská. 

Do domácích limonád i čajů patří také ovoce a bylinky. Bylinky si pěstujte na zahrádce nebo v květináči za oknem. Perfektně se hodí máta s meduňkou, nebojte se ale přidat třeba jahodníkové listí, kvetoucí bezinky nebo okvětní plátky růže. Odvážnější bylinkou je pak třeba šalvěj nebo tymián. Z máty si můžete na okno pořídit celý truhlík a nasadit do něj více druhů. Směs bylinek hezky vypadá a v nápojích dobře chutná. Výborné je mít klasickou mátu peprnou, jahodovou, citronovou, čokoládovou, jablkovou...

Podobné je to s ovocem. Přidejte, co máte rádi. Nejlepší jsou citrony, limety, pomeranče, ale také nakrájená jablka, jahody, lesní plody, mango. S drobnějšími plody bývají trochu potíže, pokud máte zmíněnou nádobu s kohoutkem. Do něj se totiž rády chytají kuličky rybízu nebo borůvek, protože kohoutky bohužel nemají sítko. Ovoce můžete použít mražené, zase vám ještě pomůže nápoj vychladit.

IMG_20180527_124450.jpg (2.52 MB)

Domácí ledový čaj

Uvařte čaj. Ovocný, zelený, černý, rooibos. To záleží na vaší chuti. Použijte 10 čajových sáčků na 1 litr vody. Sáčky zalijte vřelou vodou. Nechejte vylouhovat. Do konvice dejte velkou hromadu ledu a na ten nalijte horký čaj. Tenhle teplotní šok je při přípravě čaje důležitý, vynikne tak jeho chuť. Můžete dolít další vodou nebo klidně trochou džusu. 

Oslaďte cukrem, medem nebo jinak. 

Přidejte led, ovoce, bylinky a můžete podávat. Je to snadné...

Místo čajových sáčků samozřejmě můžete použít sypaný čaj.

Domácí limonády

Na domácí limonády doporučuji pořídit si výrobník sody. Stejně jako u ledových čajů budete potřebovat hromadu ledu, bylinky, ovoce. Tak jsou letní nápoje nejchutnější. 

Ideální je, když limonády připravujete z domácích sirupů. Právě teď třeba máte šanci uvařit si bezinkový sirup. Oblíbený je i malinový, jahodový nebo pampeliškový. 

Recept na domácí sirupy najdete u nás na magazínu

Pampeliškový sirup

pampeliska2.jpg (101 KB)

Bezinkový sirup

bez2-1024x683.jpg (121 KB)

Citronový sirup

citronovy2.jpg (87 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama