Dobrý den, milá redakce,
 
téma bytové katastrofy mě nutí podělit se s vámi o zážitek, který se snad v mém životě již nebude opakovat.
Stalo se to před dvěma roky v předvánočním čase. Bydleli jsme třičtvrtě roku v novém bytovém domě, v nejvyšším patře.
Náš byt je veliký, jeho popis je důležitý pro další vývoj příběhu.
Obývací pokoj pozvolna přechází v kuchyňský kout a celá plocha tohoto kuchyňo-obýváku je cca 40 metrů čtverečních.
Bylo čtvrteční odpoledne a jako obvykle jsem poklidila byt, pustila myčku s nádobím a odvedla děti na kroužek, který trval třičtvrtě hodiny.
Tento postup byl do té doby u nás naprosto běžný. Během doby, kterou moji dva synové trávili na kroužku, jsme šli s manželem nakupovat vánoční dárky. Měli jsme velikou radost, že jsme sehnali s výraznou slevou školní aktovku pro synka, který měl jít v únoru k zápisu, a už jsme se těšili, jakou mu udělá pod stromečkem radost.
Aby bylo překvapení dokonalé, šla jsem napřed domů, uklidit dárek do tajné skrýše, manžel šel vyzvednout děti z kroužku.

Jaké bylo moje zděšení, když jsem vstoupila do bytu... do obývacího pokoje a viděla jsem, že celý pokoj má úplně novou "plovoucí podlahu".
Všude bylo asi na 1-2 centimetry vody. Stalo se to, že myčka začala napouštět vodu na mytí nádobí a ačkoliv je samozřejmě od výrobce vybavena pojistkou proti přetečení, přetékala až do doby, než jsem ji vypla.
Vyházela jsem na podlahu veškeré prádlo z koše na vyprání, aby do sebe vodu vsáklo, ale vody neubylo... lopatkou na smetí jsem sbírala vodu do dětské vaničky nejen já, ale i manžel, který nejprve vůbec netušil, proč tu tak lítám, když přišel s dětmi. Pomohla i sousedka, u které jsme si byli půjčit další lopatku a u které jsme posléze na balkoně sušili dokonale vypraný perský koberec.

Když jsme se tedy zbavili přírodního jezýrka v obýváku, šel manžel statečně zjistit k p. profesorce bydlící pod námi, která měla samozřejmě po nastěhování se do nového bytu čerstvě vymalováno, jaké jsme jí napáchali škody.
Budiž chvála stavařům našeho domu, neboť kromě malého flíčku u stoupaček a v místě prahů neměla p. profesorka žádné škody.
Buďte si jistí, že od té doby již nikdy myčku nepouštím před odchodem z domu.

Žádná závada na ní shledaná nebyla, nikdo ji neopravoval, ale od té doby, co s ní zůstávám při její práci doma, již nikdy ani nezazlobila.
 
Tolik tedy můj příběh. Zdravím vás všechny, vaše stálá čtenářka a návštěvnice 

Zuzana

Milá Zuzano,
tak to vám pěkně děkuju, před odchodem do práce jsem samozřejmě zapnula myčku.
Teď budu trnout, co tam ta potvůrka provede.
Reklama