DSC_3474.jpg (85 KB)

Vysvědčení je tady za pár dní. My pro vás dnes máme tip na domácí zmrzlinu, kterou můžete potěšit vaše děti.

Suroviny

  • 1 kg čerstvých jahod
  • 250 g mascarpone
  • 350 ml smetany ke šlehání
  • trochu cukru, podle chuti 

Postup

Jahody omyjte, očistěte a rozmixujte tyčovým mixérem dohladka. Nenechávejte ve zmrzlině kusy jahod. Ty jsou totiž po zmrznutí hodně tvrdé. K jahodám přidejte mascarpone a smetanu. Promíchejte.

Směs doslaďte podle své chuti. Záleží hlavně na tom, jak sladké jahody jste použili. Kdo chce, může přidat ještě semínka z jednoho vanilkového lusku nebo trochu vanilkového extraktu. Zmrzlina se samozřejmě dá dochutit i méně tradičně. Jahody výborně chuťově ladí třeba s bazalkou nebo mátou.

Plechovou formu na srnčí hřbet vyložte potravinářskou folií a do ní nalijte jahodovou směs. Dejte zmrazit do mrazničky, do druhého dne. Zpočátku můžete každých dvacet minut lehce promíchávat, rozbijí se tak vznikající ledové krystalky a zmrzlina bude jemnější.

Na druhý den vytáhněte z mrazničky, nechejte maličko povolit, vyklopte a podávejte.

Kdo má zmrzlinovač, ušetří si mražení v mrazničce. Celou směs vyklopíte do zmrzlinovače a za necelou hodinu máte hotovo.

DSC_0582.jpg (107 KB)

Náš tip: Pořiďte si na léto domů polevu na zmrzlinu Dr.Oetker. Vyzkoušeli jsme ji a je úžasná! Na zmrzlině vám ztuhne a vytvoří křupavou vrstvu. Dr. Oetker kromě polevy nabízí také zmrzliny v prášku, jejichž příprava je velice jednoduchá. Jak vanilková, tak čokoládová výborně doplní dnešní domácí jahodovou zmrzlinu a vy si tak doma pochutnáte lépe než v cukrárně.

Dobrou chuť přeje Elly.

Jaké další domácí zmrzliny s námi můžete připravit?

Domácí kokosová zmrzlina

kokoszmrzlina.jpg (74 KB)

Zmrzlina ze slaného karamelu

zmrzlina.jpg (35 KB)

Maková zmrzlina

makova.jpg (87 KB)

Zdroj fotografií: Alena Kolaříková, Lenka Mastešová

Reklama