housky

Pečivo, které si upečete doma, je nejlepší. Víte přesně, jaké přísady jste použili, můžete experimentovat se stále oblíbenější špaldovou moukou a nejrůznějšími zdravými semínky a zajímavými přísadami. I obyčejné snídaňové houstičky chutnají jinak, když je upečete ve vlastní troubě a ještě vlažné připravíte na talíř.

Nejlepší a nejzdravější je pečivo ze živého kvásku. Jeho příprava je však poměrně zdlouhavá. Když zjistíte, že vám došlo pečivo, můžete mít dnešní housky na stole za dvě hodinky. Příprava těsta je snadná, rychlá a tvarování zvládnou i šikovné děti. Můžete zaplétat copy, dělat kulaté hamburgerové housky, rohlíky, bochánky...

Výborné jsou sypané mákem, solí, sýrem, či různými semínky podle vaší chuti. Fantazii se meze nekladou. U nás nikdy nestačí jedna dávka těsta, pečeme ze dvou. Vyzkoušejte jaké množství se osvědčí ve vaší rodině.

Já tyto housky peču ze špaldové mouky. Výbornou a za dobrou cenu začal prodávat Lidl, můžu ji doporučit.

Suroviny

  • 250 ml vlažné vody
  • 380 g hladké mouky
  • 1 sáček sušeného droždí
  • 1 lžička cukru
  • 1 lžička soli
  • 2 lžíce měkkého másla
  • 3 lžíce mléka
  • 1 vejce na potření

Postup

Všechny suroviny smícháme v robotu, ručně nebo v domácí pekárně. Necháme vykynout. Poté vyklopíme na pomoučenou pracovní plochu a rozdělíme na tolik dílů, kolik chceme housek a jaké velikosti mají být. Normální velikosti vyjde asi 10 kousků, menších 20. Uválíme kuličky, které lehce zmáčkneme. Naskládáme na plech vyložený pečícím papírem.

housky

Přikryjeme utěrkou a necháme kynout asi hodinu. Potřeme vejcem rozšlehaným s vodou, můžeme i posypat sezamovými semínky. Pečeme v troubě vyhřáté na 185 °C, asi čtvrt hodiny. Povrch bude zlatavý.

Plnit se dají tím, na co si jen vzpomenete!

My je máme rádi lehce máznuté domácí chilli marmeládou a naplněné smaženými vajíčky, opraženou slaninou a různou zeleninou.

Tak si nechte chutnat!

Zdroj fotografií: Lenka Mastešová a Alena Kolaříková

Domácí pečivo na našem magazínu

bezlepkové pečivo

celozrnné rohlíky

bagety

Reklama