icecreammaker-icm10w-on-the-kitchen-worktop.jpg

Na rozdíl od těch kupovaných mohou být mnohem méně sladké a bez barviv a konzervačních látek. Pro vegany a lidi s intolerancí na laktózu se skvěle hodí lehký ovocný sorbet, který se připravuje bez vajec, mléka a smetany. Můžete si ale připravit i veganskou zmrzlinu.

Základ skutečně dobré zmrzliny tvoří mléko, vaječné žloutky, smetana a cukr, které se dál ochucují ovocem, ořechovou či vanilkovou pastou, čokoládou, sladkým i slaným karamelem, alkoholem, maceráty i dalšími ingrediencemi podle chuti.

Kreativitě se ale meze nekladou, a tak můžete klidně experimentovat a vyzkoušet nejrůznější lokální i exotické ovoce a ovocné šťávy, med, kokosové i mandlové mléko nebo třtinový cukr. Pro veganskou verzi můžete nahradit šlehačku kokosovým krémem.

gorenje-smpack-icecream-stains.jpg

Všechny složky je potřeba skutečně poctivě promísit a vyšlehat. Pomůže robot, ale ještě lepší službu odvede dobrý zmrzlinovač, který bude směs rovnoměrně, zvolna míchat a následně směs zamrazí přesně akorát i bez použití mrazáku.

Až si najdete ten pravý recept, stačí si připravit suroviny a smíchat je. Případně v krocích připravit část směsi ve vodní lázni, promíchat s dalšími ingrediencemi, hmotu nechat zchladnout a poté nalít do nádoby zmrzlinovače.

Dobrý zmrzlinovač směs míchá 20 i více minut, aby vznikla nadýchaná krémově hebká hmota se správným množstvím zašlehaných vzduchových bublinek. Právě díky nim směs nabyde na objemu klidně až o třetinu i polovinu.

Pak už stačí jen zapnout funkci pro zmrazení. Třeba s pomocí výkonného zmrzlinovače Gorenje ICM10W se to udělá prakticky samo a už za hodinu si můžete pochutnávat na mražené dobrotě.

icecreammaker-icm10w-ice-bowl.jpg

Zmíněný zmrzlinovač Gorenje ICM10W se dodává s dostatečně velkou vyjímatelnou litrovou nádobou. Postará se o dokonalé promíchání všech ingrediencí pomocí míchacího mechanismu se speciálně tvarovanými lopatkami. A nejen to, díky výkonnému kompresoru rovnou i o bleskové zmrazení připravované pochoutky. Má také funkci pro udržování teploty, takže uchová vaši domácí zmrzlinu, sorbet nebo mražený jogurt v ideální kondici až hodinu po dokončení, dokud nenastane ten správný okamžik podávat chladivý dezert. Přístroj se ovládá jednoduše elektronicky, stojí 4 999 Kč.

Více informací: cz.gorenje.com

Clipboard02.jpg
 

Reklama