domácí burger se zkaramelizovanou cibulkou a čedarem

Vrátilo se nám léto, a tak můžeme zase oprášit grily a strávit víkend na zahradách, terasách a balkonech. Lákavá představa, že ano? Důkladně se připravte, prolistujte naše recepty a užívejte si o víkendu nejen krásného počasí, ale i chutného jídla nejen z grilu.

Určitě vám neušlo, že s příchodem teplejšího počasí jsme pro vás rozjeli novou rubriku Vaření - Grilování. Najdete tady tipy na grilovací párty, jídla na gril, saláty a další vychytávky. Zjistíte, že grilovat můžete nejen maso, ale s velkým úspěchem i zeleninu, ovoce, a když máte gril s poklopem, tak dokonce upečete také pizzu nebo chleba.

Dokonce jsme uspořádali grilovačku v redakci a naše čtenářky i my jsme si ji fakt užili. Prostě celé léto žije grilováním.

Náš dnešní tip jsou domácí burgery. Jsou nepřekonatelné. Ale musíte si je od začátku do konce připravit sami, včetně housky.

hamburgerové housky

Suroviny

  • 500 g směsi vepřového a hovězího masa - umleté
  • sůl a pepř
  • nasekaná petrželka
  • hromada cibule, nakrájené nahrubo
  • kousek másla
  • trocha červeného vína
  • zelený salát - rukola, polníček, římský salát, ledový salát - co má kdo rád
  • plátky sýra čedar
  • grilovací omáčka nebo majonéza

Postup

Housky si upečte už ráno před grilováním, ať lehce vystydnou.

Umleté maso ochuťte solí a pepřem. Přidejte nasekanou petrželku, a nic jiného není potřeba. Můžete přidat i jiné čerstvé bylinky nebo oblíbené koření. Maso nechejte chvíli v lednici.

hamburger s čedarem

Cibuli nakrájenou na proužky, dejte na rozehřátou pánev s kouskem másla. Při střední teplotě a za častého míchání opékejte tak dlouho, až cibule začne karamelizovat, změkne a zesládne. Může to trvat půl hodiny, až hodinu. Až se vám zdá tak akorát chutná, zalijte ji trochou vína (1 - 2 dcl) a dejte na prudkou teplotu víno vyvařit. Ochuťte solí a nechejte vychladnout.

Z připraveného masa vytvarujte hamburgery. Grilujte z obou stran pěkně dohněda. Těsně před sundáním z grilu položte nahoru plátek čedaru.

A teď můžete zkompletovat burger. Rozkrojené housky dejte na malou chviličku řeznou stranou na gril. Ať jsou jen lehce křupavé. Namažte je grilovací omáčkou nebo majonézou. Přidejte salát, karamelizovanou cibuli a maso. Přiklopte vrchním dílem housky, který může být také namazaný omáčkou.

domácí burger se zkaramelizovanou cibulí a čedarem

Ihned podávejte.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama