snídaně

Snídaně je u nás doma víkendový rituál, který si nenecháme ukrást. Přes týden vstáváme každý nějak jinak. Manžel velice brzy a snídá v práci. Děti ráno snídají většinou jogurt a čaj nebo mléko. Já snídám po jejich odchodu, cokoliv je po ruce. Plátek chleba se šunkou, paštikou, pomazánkou, zeleninu. Vždycky na jeden talíř nebo do ruky.

Ale víkendy - to je jiná! Víkendová snídaně u nás začíná tím, že umeleme nahrubo kávu a zalijeme ji do french pressu. Ohřejeme mléko, připravíme džus, vodu, čaj. Na stůl sneseme téměř celý obsah lednice - sýry, šunku, máslo, pomazánky, paštiku, zeleninu. Ze spíže přidáme na střídačku rybičky v tomatě, olivovém oleji, fazole v tomatě a jiné dobroty. A jeden z víkendových dnů si dopřejeme také vajíčky - naměkko, omeletu nebo míchaná.

Nesmím zapomenout na sladkou část snídaně - med, domácí džem, vánočka...

Pečivo máme v sobotu čerstvé a v neděli „včerejší“, rozpečené nebo toastový chleba. Jsem ráda, když mám čas upéct pečivo vlastní. Tomu se nevyrovná nic.

A potom si celá rodina sedneme a v klidu snídáme. Povídáme si, pochutnáváme a dokážeme u stolu sedět i hodinu. Taková pohoda ráno vám dodá energii a dobrou náladu do celého dne. Nikdo nikam nespěchá, nikdo se nemračí...

Jak snídáte vy?

DOMÁCÍ BOCHÁNKY NEBO ROHLÍKY

350 g polohrubé mouky
150 g hladké mouky
1 lžička droždí
250 ml vlažné vody
1 lžíce medu
2 lžičky cukru
1 lžička soli

Dříve jsem těsto zadělávala v pekárně, kde jsem ho nechala i vykynout a poté vyklopila a upekla. Pekárnu jsem však odstavila na vedlejší kolej a těsto si teď zadělávám v Cooking Chefovi od Kenwoodu. Umíchané je za chvilku a nechám ho už jen na teplém místě vykynout.

Po hodině kynutí těsto vyklopíme na pomoučenou plochu a vytvarujeme rohlíky nebo bochánky. Ty dáme na plech, ještě asi půl hodinky dokynout.

Troubu si rozehřejeme na 180 °C, připravené pečivo potřeme rozšlehaným žloutkem a posypeme semínky, hrubou solí, mákem, kmínem. Prostě čím chceme. Pečeme asi 20 - 25 minut.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama