Děkujeme za další příspvěek na dnešní letní stylové téma. Poslala nám ho čtenářka Helena a chtěla by znát váš názor na maxi šaty verzus malá postava. Poradíte?

Milá redakce a čtenářky, dnešní téma se mi moc líbí. Když jsem si přečetla čtenářské příspěvky, řekla jsem si, že také něco k tématu napíšu.

Mám byt na jihozápad, a když je vedro, není tam skoro k vydržení. Všude dělám průvan a nejraději bych chodila nahá, ale nechci, aby mě někdo šmíroval z portějších domů. Tak jsem to vyřešila tak, že chodím v bavlněném spodním prádle. Většinou ho mám v soupravě, takže to vypadá skoro jako plavky. Je to moc příjemné a myslím, že i hezké. Pak si můžou čumilové trhnout nohou.

Jinak ven chodím strašně ráda v dlouhých šatech. Úplně jsEm se do nich zamilovala. Když jsou z lehké látky, a větřík s ní vlaje, krásně vás to osvěží a možná je vám méně horko, než kdybyste byla v mini. Nedávno jsme si koupila v pořadí třetí. Nemohla jsem odolat. Byly z jemného bavlněného batistu, bílé s něžným fialovým vzorkem. Chladivé na pohled. Když jsem si je zkusila, nechtělo se mi z nich ani svléknout, jak byly příjemné a vzdušné.

Mám jen jeden problém. Jsem docela malá, neměřím ani sto šedesát centimetrů a všude se dočítám, že maxi nejsou pro malé a drobné ženy vhodné. Já si to vůbec nemyslím, ale stejně mi to kazí radost.

Díky za případný názor. Helena

Já myslím, milá Heleno, že si děláte zbytečné starosti. Módní redaktoři a stylisté občas přehánějí. Myslím, že to závisí na proporcích. Pokud jste ještě k tomu drobná, a máte dlouhé nohy, nevidím důvod, proč byste nemohla nosit maxi. Dobrý střih naopak může postavu i protáhnout. Ale co je nejdůležitější, že vy sama se cítíte dobře.

A co vy, milé ženy-in, napíšete nám také něco o svém oblébeném letním oblečení? Co ráda nosíte, když je venku k padnutí? Chodíte v krátkých sukních, šortkách, topech na ramínka? Nebo máte jako Helena ráda maxi a vlající věci? Co jste si nasposledy koupila letního?

Napište nám na redakce@zena-in.cz