Helena žije se svým partnerem druhý rok. Období, kdy byla šťastná a spokojená, vyměnily pochyby a smutek z toho, jak a kam se jejich vztah vyvíjí.

„Nevím, co se stalo, ani kdy se to stalo, ale začínám být ve vztahu s Karlem velmi nešťastná. Jsem sice dva roky zadaná, ale vlastně poslední rok úplně sama,“ říká Helena (30).

work

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

„Kvůli Karlovi jsem opustila svého bývalého partnera, který je kvůli mně ještě teď zničený. Myslela jsem si, že lepšího chlapa nemůžu mít. Byli jsme tak akční! Nebyl den, abychom něco nepodnikli. „Vymetli“ jsme každou restauraci, zásadně jsme nevečeřeli doma, snad nikdy jsme nebyla tak často v divadle, na koncertě, v galerii nebo na víkend mimo Prahu, jako tomu bylo v začátcích našeho vztahu. Bylo to skvělé,“ vzpomíná Helena.

Pak si ale posteskla, protože prý přišel zlom a bylo jejich akčnímu vztahu náhle konec. Ze svobodného živnostníka Karla se stal zaměstnanec. Získal nabídku, která se neodmítá. Helena přiznává, že přestože ho v rozhodování vzít novou práci podpořila, svého počínání trochu lituje. Jejich vztah totiž dostal rázem zcela novou podobu.

„Teď to bude přesně rok, co Karel pracuje pro velkou nadnárodní firmu, a stal se úplně jiným člověkem. Ano, miluji ho, ale šťastná s ním už nejsem ani trochu. Od té doby se potkáváme pouze a jen doma. V divadle, ani v kině, ani v restauraci jsme už pěkně dlouho nebyli. A od té doby spolu prakticky ani nespíme.“

„Z Karla se stal nerudný workoholik, který svou práci miluje, ale neuvědomuje si, kolik jí obětuje a že ho to bude stát asi i jeho vztah. Protože, i když se téměř nehádáme, žijeme a fungujeme opravdu jen mezi zdmi našeho domova,“ říká Helena a nakonec dodává: „Netvrdím, že chci najet do stejného režimu, jako tomu bylo na začátku, ale žít trochu kulturně a společensky, vídat se s kamarády, nesedět i o víkendech doma, to bych si přála moc. Nevím, co s tím. Obávám se, že se to asi nezmění...“

Mohlo by vás zajímat:

Reklama