• Námořnická modrá je nová černá!

Modrá barva zažívá v letošním roce obrovský boom, není tedy divu, že tomu v nadcházející sezóně nebude jinak. Pastelové a blankytné odstíny byste však hledali marně, neboť prim hraje námořnická modř, plná a tmavá jako samotný oceán. K tomu jí sekunduje safír a smaragd, odstíny, se kterými se nejčastěji setkáte v podobě textilií na čalouněném nábytku, zejména na křeslech, taburetech a ušácích.

5b7d4e5b2370dobrazek.pngFoto: Ikea

Prakticky je však dovoleno použití každé výrazné barvy, kterou obdivujete, ale dosud jste se neodvážili ji zanést do svého interiéru. Zejména bude-li to temně fialová, oranžová nebo šarlatově rudá, trefíte se do vkusu všech módních guru.

5b7d4d3300ad1obrazek.pngFoto: PK interiér

Máte raději neutrální přírodní tóny? Nebojte se je v interiéru použít v hojném množství. Dřevo je bez nadsázky nadčasovým a zcela nenahraditelným materiálem, převážně díky své schopnosti dodat interiéru teplo a pocit útulna. I zde se ovšem objevují aktuální výkřiky módy. Vlna podzimních trendů klade důraz na kombinaci takových prvků, které se vzájemně ovlivňují a dohromady vytvářejí jednoduchý a přitom harmonický vzhled. Nejzásadnější část přitom tvoří dřevěný nábytek, jehož podstata by měla spočívat v naprosté přirozenosti. Namísto několikrát mořenému a lakovanému nábytku proto doporučuji dopřát si čas a vybrat opravdu kvalitní kus, který bude svou přirozenou barevností odpovídat vašim požadavkům,“ radí Pavel Kružík, odborník na dřevěné materiály a ředitel společnosti PK interiér.

5b7d4f7427193obrazek.pngFoto: H&M

Uložit

Reklama