Lenka a Karel tvoří pár tři roky a z toho dva roky jsou manželé. A během té doby se naplno projevila Karlova povaha. Podle Lenky má patent na všechno, všemu nejlépe rozumí a rozhodnutí ohledně chodu domácnosti často dělá bez vědomí své manželky.
6364ef27a5a67obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Karel má spoustu světlých stránek – pro rodinu by se rozdal, je obětavý, ochotný, je s ním zábava apod. Není mu ale moc po chuti, aby respektoval odlišné názory a je přesvědčený o tom, že on nejlépe ví, co je pro nás nejlepší,“ popisuje Lenka.

Příkladem je nedávná rekonstrukce bytu, do které se manželé pustili. Lenka se těšila, jak budou společně vybírat obklady do koupelny a nový nábytek, ale když Karel zjistil, že se jejich vkus v tomto ohledu liší, rozhodl se, že všechno vybere sám bez Lenčina vědomí.

„Třeba mi odsouhlasil nový gauč, který se mi moc líbil, a šel ho objednat. Když nám přišel, zjistila jsem, že nakonec vzal úplně jiný a neměl potřebu to se mnou konzultovat. Jindy zase přinesl industriální lampu, která se do našeho interiéru podle mě vůbec nehodí. Přitom jsem to já, kdo neustále poslouchá, že nemá vkus. Nenechá mě vybrat ani papírový kapesníček,“ říká žena.

S Karlem podle ní není možná žádná racionální diskuze. Slovo kompromis mu nic neříká a jakmile mu Lenka v něčem oponuje, buď ji odbyde s tím, že tomu nerozumí, nebo dojde k hádce. A tomu se chce Lenka co nejvíc vyhnout, a tak se většinou stáhne.  

„Na jednu stranu je skvělé, že mnoho věcí zařídí a já se o ně nemusím starat. Na druhou stranu jsou věci jako třeba to vybavení domácnosti, ke kterým bych se ráda vyjádřila, a na kterých se chci podílet. Karel mi ale nedává šanci,“ stěžuje si.

Zdroje: autorka článku

Čtěte také:

Reklama