vzpomíná naše čtenářka s nickem danham. Ale sama to v dospělosti napravila a svým dětem Velikonoce vždycky připravila, aby jim to nebylo líto, jako tenkrát jí. V tradici pokračuje i její dcera

Musím napsat, že naši nás, bohužel, k nějakým zvykům a tradicím nevedli. Na Velikonoce se dalo maximálně pár vajíček na stůl do košíčku a do vázy kočičky nebo narcisky . Naštěstí jsme ve škole každý rok vajíčka malovali a ten pocit jsem zažila. Nevím, zda se mamince nechtělo něco chystat nebo nechtěla poslouchat opilce, co by mě a sestru vyšlahali, ale buď jsme chodili na zahradu,když bylo hezky nebo jsme jezdili k babičce všichni na chalupu. Můj muž, tehdy vlastně kluk, to nějak nechápal, že nedojde si vyšlahat vajíčko,ale pak to pochopil a neptal se. Vajíčko jsem mu malované vždy ale koupila.

 Pak se mi narodily dvě děti, a těm jsem tyto svátky a tradice neodepřela, s dcerou jsme malovaly vajíčka, pekly mazanec a beránka. Šly jsme na kočičky, zlatý dešť, pak jsme chystaly pro koledníky pomlázku, syn byl vybírat s mužem ten správný korbáč a pak spolu chodili po pomlázce a viděla jsem, jak byli rádi a užívali si to.

Ted mám dvě vnučky, je mi 55 let a dodnes barvím vajíčka a zdobím byt.

Doufám, že snacha holčičkám dopřeje tyto krásné svátky jara se vším všudy a posílám malý pozdrav v podobě fotografie vnučky Laury. Snacha také říkala, že bude psát, tak se asi mineme. Hezké svátky

laura

  

danham

Milá danham, to jsem ráda, že jste zase tradici Velikonoc obnovila. A vaše vnučka je moc krásná holčička

Text nebyl redakčně upraven

Jak prožíváte Velikonoce vy, milé ženy-in?

Napište nám, zda zdobíte, barvíte vajíčka, dodržujete tradice. Pošlete nám fotku své velikonoční výzdoby, nebo recept na nějakou velikonoční dobrotu.

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama