Ahoj všichni,

děti sice ještě nemám, ale protože se toto téma tak často rozebírá, tak to člověka přinutí se nad tím zamyslet.

Myslím, že je dobré, že existuje možnost, že na mateřské může zůstat muž. Je na každé rodině, aby se rozhodla, co jí bude více vyhovovat a je jedno, z jakých důvodů (matka víc vydělává, či chce dělat kariéru, taťka může pracovat doma, takže zůstanou oba příjmy atd).

To, kdo bývá na mateřské a s dětmi doma, když jsou nemocné, je úzce propojedné se zaměstnáváním žen. V současné době stále převažuje to, že doma s dětmi je žena (mateřská a nemoci dětí), takže z toho vychází i potencionální zaměstnavatel. Když pak tato žena hledá zaměstnání, má to těžší a těžší to mají i ty bezdětné, protože je na ně koukáno s tím, že určitě otěhotní, budou na mateřské a pak na OSVČ. Trochu si za tento přístup zaměstnavatelů můžeme sami.

Když budeme více podporovat to, že doma zůstane více mužů a to tak, že poměr bude skoro vyrovnaný, zaměstnavatelé nás nebudou diskriminovat, protože pak bude jedno, jestli zaměstnají muže nebo ženu. Nyní je pro ně žena spíše ztrátou. Chápete jak to myslím? Vyjde je prostě nastejno, ať vezmou ženu nebo muže.

Je s tím samozřejmě i úzce propojená otázka nevyrovnaných příjmů mužů a žen, ale to už je zase jiné téma...Všechno souvisí se vším, a tak zůstává stále to, že více peněz většinou přinese muž a proto on dále vydělává a žena je s mimi doma.

Určitě mě spousta žen napadne, jak o tom můžu psát, když děti ještě nemám, ale přijde mi to jako dobrý krok k odstranění diskrimanace nás všech (rozuměj všech žen).

Lucik007


MIlá Lucik,

i keď nemáte deti, máte právo vyjadriť svoj názor. Som na tom rovnako :-) I ja som nesmierne šťastná, že možnosť byť na materskej majú i muži. Ku dokonalosti chýba len jedno- zrovnoprávniť postavenie žien na trhu práce.

Krásny deň :-) 

Reklama