Jak je to s pořádkem a uklízením u čtenářka Ivany? Její manžel jí s úklidem sice pomáhá, ale jak? To se dočtete v jejím příspěvku, za který děkujeme.

Přeji krásný uklízený den. "Už máš vyleštěný dřez?" A hotové večerní rutiny?" Stihla jsi uklidit hotspoty?" Na tyhle tajemné věty jsem narazila v diskuzi na netu a začala přemýšlet, co to ty ženské vlastně řeší. Jsou v nějaké sektě, nebo je to nové hnutí. Proč je tak baví drbat o uklízení ?

A o pár řádků dál našla odpověď, že se děvčata při uklízení řídí radami nějaké poletující dámy z USA. O moc moudřeší jsem z toho nebyla. Jak mi může pomoci uklidit nějaká potrefená američanka, když vůbec neví, jak to u nás vypadá?

Nemám pocit , že mám doma nějaký nepořádek- Úklidu věnuji tolik času, kolik si zaslouží a kolik ho právě mám. Dost mi do toho remcá můj muž, který je na některé věci velice puntičkářský a některé věci přehlíží. Utírá prach poctivě kolem skleniček a hrníčků. Nikdy se neobtěžuje předmět, který stojí prachovce v cestě nadzvednout. S chutí uklízí všechno pod postele, na skříně, či linku.

Když něco hledám, vždy vím, kam kouknout. Když uklízí, zvládne to za puhých 10 minut! Na něco je však velice puntičkářský. Příjde z práce a jeho zrak se nejprve upře na záclonu. Vždy je odsunuta na jednu stranu a to ho vytáčí. Velký puntičkář je při rozbalování dárků. Každý rozbalený papír pečlivě poskládá a vyžaduje to i u ostatních. Asi má nějakou skládací úchylku. Skládá tak i svá trička, či košile, já se můžu jít s mým skládaním schovat. Jeho trička ve skříni stojí v komínku. To zvládne i s opičkou. I po alkoholové akci to má ve skříni pěkně vyrovnané

Ivana

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Nemáte to jednoduché.

Jak byste snášely takovou manželovu „pomoc“ vy, milé ženy-in? Nechala byste si do úklidu mluvit, když si to sám tak zjednodušuje? Nebo byste si raději uklidila sama?

Kdo pomáhá s úklidem doma vám? Daří se vám do uklízení zapojit i děti? Napište nám také na dnešní téma. Svěřte se s tím, jak to funguje u vás doma.

Své příspěvky posílejte na: redakce@zena-in

 

Reklama