Jak a čím svůj početný domácí zěřinec obdarovává naše čtenářka Martina? To se dozvíte z jejího příspěvku, za který děkujeme

Už od narození jsem milovala kdejaké zvíře, bohužel rodiče moji zálibu nesdíleli. Jako panelákové dítě jsem teda neměla žádného mazlíčka. Tajně jsem domů pašovala slimáky, žížaly a pulce, ale bez úspěchu.

První zvířátko, když jsem se odstěhovala byl křeček. Měl krásnou přepravku, chodil se mnou i do práce. Jednou moje kolegyně slavila 50tiny a vzala jsem ho s sebou. A on nevděčník utekl. Nenašli jsme ho, až za dva dny mi volali do práce, že si mám pro něj přijet. Následovala pak doba morčat, rybiček a myšek.

Když se narodila dcera, pořídili jsme si prvního pejska. Dostala ho od strejdy, byl černý a jmenoval se Dasty. Dožil se neuvěřitelných 15 a 1/2 roku a pak nám odešel do psího nebe. Bylo nám smutno, následovala fenka krysaříka Ebby, bohužel jen na kráko, tak další krysařička Bublina zanedlouho kocour, pak kamarádka pro Bublu jorkšírka Jůlinka. Zůstala jsem doma ze zdravotních důvodů a pořídila jsem kamarádku jorkšírku Kerry. Taky tři činčily - Kája, Mája a Terka - důvěrně Pája:)) Tak jsme kompletní sestava a je to skvělý zvěřinec. No a občas zaslechnu poznámku, že jsme doma neměli ještě krokodýla ve vaně nebo koně v obýváku:))

Jsou to miláčci, obdarovávám je téměř denně, pokaždé jim donesu z obchůdku nějakou kostičku nebo pamlsek. Na internetu neustále bloumám po zvířecích e-shopech a nakupuji dárky. Takže máme plný byt pelíšků, hraček a žvýkacích kostiček. Taky jsem nechala ušít stejné vesty, trička a bundičky. Občas se taky obdarují sami, když někde něco ukořistí.. Jedním z nejlepších úlovků našeho kocoura byla šrůtka domácího uzeného a celá uzená krkovice, kterou jsem schovala před vařením do špajzu. A on si prostě nabídl.

Nakupujeme novinky, každá fenečka má oblíbené granule, kocour speciální na ledviny. Takže si navzájem kradou, hrají si spolu, ale taky občas dochází k šarvátkám. A protože se zrovna k jedné schyluje, musí končit. Ale jinak jsou naše zlatíčka ti nejhodnější andílci:)))

Takže kupujte svým miláčkům dárky, protože oni vám to jednou vrátí i s úroky. Zvíře je totiž ten nejlepší přítel člověka. A mějte je rádi, lásku si totiž zaslouží. Není nad to, když vám na klíně přede kočka nebo se k vám přitulí tři psí klubíčka. 

A občas si vzpomenu na tvorečky, kteří neměli takové štěstí, nakoupím hromady piškotů, pytel granulí pro kočky i pejsky a jedu do nedalekého útulku potěšit přátele. Odjíždím pokaždé smutná, že ne každé zvířátko má tolik štěstí, jako ty naše.  

Martina

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Já bych z tohoto důvodu do útulku nemohla. Asi bych neměla to srdce se na ty opuštěné psy dívat.

Co vy na to, milé ženy-in? Dáváte pamlsky nebo dárky i cizím zvířatům? Vzala jste si už psa nebo kočku z útulku? Jakým dárkem chcete potěšit svého domácího mazlíčka? Má nějakou netradiční hračku, nebo se spokojí s hračkou ze zverimexu? Jaký pamlsek mu udělá největší radost?

Napište nám, inspirujte se navzájem, dnešní dárkové téma ještě nekončí

redakce@zena-in.cz

Reklama